sobota, 7 listopada 2015

HEJTOHOLIK - Michał Wawrzyniak

Email Edytuj post

HEJTOHOLIK - Michał Wawrzyniak


HEJTOHOLIK - Michał Wawrzyniak

Tytuł: HEJTOHOLIK
Autor: Michał Wawrzyniak
Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 10 października 2015
Liczba stron: 232


"Hejtoholik, czyli jak zaszczepić się na hejt, nie wpaść w pułapkę obgadywania oraz nauczyć zarabiać na tych, którzy Cię oczerniają" to książka trafiająca bardzo mocno w temat współczesnych czasów. Większość z nas z pewnością spotkała się z hejtem w mniejszym bądź większym stopniu. Osoby, które pracują w szeroko pojętych mediach bardzo często są narażone na ataki hejterów. Ostatnimi czasy hejterstwo stało się już niemal chorobą oraz... całkiem niezłym sposobem zarabiania nie małych pieniędzy.

Książka zawiera liczne opowieści o przykładach na prawdę uciążliwych hejterów i ich wpływu na życie w internecie. Hejtoholizm jest na prawdę poważną choroba i uzależnieniem, potrafiącym zniszczyć życie nie tylko osoby uzależnionej. Mocną stroną tej publikacji są liczne przykłady z życia wzięte unaoczniające problem, który z roku na rok narasta w zastraszającym tempie. Autor uzmysławia nam, że problem hejtu prędzej czy później dotknie i nas samych, czy tego chcemy czy nie. Przybierając na sile ostatnimi czas wydostaje się już z wirtualnego świata i zaczyna doskwierać również w życiu realnym. Głośne przypadki samobójstw uczniów szkół po nękaniu w wirtualnym świecie, odbiło się bolesnym piętnem w życiu realnym. Teraz już nie tylko młodzi ludzie są narażeni na nękanie w cyber przestrzeni, ale i wszyscy użytkownicy sieci, którzy w mniejszym bądź większym stopniu korzystają z internetu. Rozpowszechnienie Facebooka i innych mediów społecznościowych sprzyja zwiększonej aktywności hejterów. Co za tym idzie narażeniu przeciętnego użytkownika na niemiłe sytuacje lub nawet nękanie. Książka ta pokazuje pewne sposoby jak można sobie radzić z hejterami i jak nie narażać się na ich wpływ. Michał Wawrzyniak doskonale zgłębił temat i podzielił się obficie swoją szeroką wiedzą. Z pewnością jeszcze nie raz skorzystam z zawartych w tej pozycji rad.

"Hejtoholik, czyli jak zaszczepić się na hejt, nie wpaść w pułapkę obgadywania oraz nauczyć zarabiać na tych, którzy Cię oczerniają" pokazuje mroczną stronę internetu, uzmysławia częstokroć pomijane fakty tego rozrastającego się zjawiska. Pozycja ta pomaga się nauczyć przydatnych technik do walki z hejtem. Zawarto w niej również techniki jak się na niego uodpornić i sprawić aby nie był, aż tak uciążliwy. Serdecznie polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Helion:

Wydawnictwo Helion
8 komentarzy
Unknown pisze...

Czytałam fragment tej książki i zrobiła na mnie dobre wrażenie, dam jej szansę, za jakiś czas.

Unknown pisze...

Książka na czasie, niestety z podobnymi zachowaniami spotykam się na co dzień :(

Unknown pisze...

Nie do końca moje klimaty ale jak zachwalasz to może się skuszę.

Unknown pisze...

Z chęcią ją kiedyś przeczytam:)

Yuri Ossaka pisze...

Ostatnio dużo słyszałam o tej książce i bardzo chciałabym ją przeczytać.

Unknown pisze...

To nie mój gust, ale recenzja bardzo zachęcająca. Może kiedyś przeczytam, jak wpadnie mi w ręce.

Sylwia W. pisze...

Coś dla mnie! może w końcu poznam parę trików na uciążliwych hejterów :P

Anonimowy pisze...

Niestety, media społecznościowe to miejsca, w których najczęściej mamy do czynienia z hejtem. Książka z pewnością przyda się tym, którzy mają słabe nerwy na ataki w sieci, i może im ona pomóc.