czwartek, 26 listopada 2015

Bądź chic! Tajemnice kobiecej garderoby - Anne Humbert, Émilie Albertini

Email Edytuj post

Bądź chic! Tajemnice kobiecej garderoby - Anne Humbert, Émilie Albertini


Bądź chic! Tajemnice kobiecej garderoby - Anne Humbert, Émilie Albertini

Tytuł: Bądź chic! Tajemnice kobiecej garderoby
Autor: Anne Humbert, Émilie Albertini
Wydawnictwo: Literackie
Data wydania: 22 października 2015
Liczba stron: 224


"Bądź chic! Tajemnice kobiecej garderoby" to książka dla kobiet, pokazująca jak ubierać się modnie i z klasą. Autorki pokazują sprytne sposoby jak z pozoru w pustej szafie znaleźć zawsze coś odpowiedniego. Baleriny, biała koszula, trencz, dżinsy czy mała czarna to według autorek tego poradnika podstawowe i obowiązkowe części kobiecej garderoby. Pasujące na, każdą okazję i pozwalające czuć się stylowo. Autorki pokazują również ciekawe drobiazgi i dodatki, które potrafią urozmaicić codzienną stylizację. Pokazując jak dobrać stylizację na każdą okazję.

Poradnik ten pokazuje wiele rozwiązań ze świata mody i odpowiada na sporo zadawanych przez kobiet pytań. Odnośnie doboru ubrań do swojej figury, kolorów czy dodatków. Pozycja ta pokazuje również w jaki sposób można przerobić już posiadane ubrania, tak aby nabrały stylu i oryginalności. Dowiedzieć się można choćby jaki model dżinsów wybrać do swojej figury lub czy ubrania dobrze na nas leżą. Nie sztuką jest mieć szafę napakowaną ubraniami lecz posiadać w niej tylko takie ubrania, które na prawdę do nas pasują i nadają się na stosowne okazje. Mała czarna czy balerinki według autorek poradnika powinny znaleźć się w szafie, każdej kobiety, która chce mieć w swojej szafie ubrania sprawdzające się bez względu na panujące trendy. Anne Humbert i Émilie Albertini doradzają również jakie ubrania należy wyrzucić lub oddać aby niepotrzebnie nie zajmowały miejsca w szafie. Poznajemy również historię mody, jej początki i ikony mody. Sposoby pielęgnacji ubrań oraz liczne butiki, w których możemy nabyć super ubrania. Zdjęcia zamieszczone w książce prezentują się ciekawie i wyglądają profesjonalnie. Ubrania na nich przedstawione pokazują ciekawe pomysły i dostarczają wielu inspiracji do własnych projektów. Autorki pokazują jak różnorodne mogą być dodatki, od biżuterii i okularów po kapelusze i buty. Książka z pozoru niepozorna gabarytowo kryje w sobie sporo ciekawej i przydatnej wiedzy. Urzekły mnie również porady odnośnie porządków w swojej szafie co niejednej osobie się z pewnością przyda. Jak również nie zabrakło rad dla osób, które sporo podróżują i mają problem z pakowaniem walizek. Książka już od pierwszych stron zachęca do poznania i wypróbowania przedstawionych w niej rad. Większość kobiet znajdzie w niej ciekawe porady i pomysły na to jak urozmaicić swoją garderobę.

"Bądź chic! Tajemnice kobiecej garderoby" jest pozycją niezbędną, w każdej kobiecej biblioteczce. Pozwalając poznać tajniki mody, inspiracje i liczne ciekawostki. Znajdziemy w niej wiele inspiracji, oryginalnych pomysłów i technik krawieckich. Pozycja ta została wydana bardzo starannie i wciągająco, podając informacje w przystępny i interesujący sposób. Pomoże nie jednej kobiecie zbudować swój własny i oryginalny styl. Dając natchnienie do odnalezienia w sobie dodatkowych pokładów szyku i elegancji. Serdecznie polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Literackiemu:

Wydawnictwo Literackie
5 komentarzy
Claudia de Rodrigez pisze...

Bardzo ciekawa publikacja.

Sayuri Veronique pisze...

Narobiłeś mi wielkiej ochoty na tę książkę :)

Madziak M.S. pisze...

Może być interesująca, lubię książki o modzie :D

Vigrio Salza pisze...

Ciekawa recenzja, nie do końca moje klimaty ale jak zachwalasz to może się skuszę.

Magda Wróblewska pisze...

Zapowiada się ciekawie, bardzo lubię książki modowe. Teraz muszę ją dorwać:).