środa, 4 listopada 2015

Alicja. Królowa zombi - Gena Showalter

Email Edytuj post

Alicja. Królowa zombi - Gena Showalter


Alicja. Królowa zombi - Gena Showalter

Tytuł: Alicja. Królowa zombi
Autor: Gena Showalter
Cykl: Kroniki Białego Królika (tom 3)
Wydawnictwo: HarperCollins
Data wydania: 6 maja 2015
Liczba stron: 447


"Alicja. Królowa zombi" jest już trzecim tomem nowatorskiej i ciekawej serii "Kroniki Białego Królika". Gena Showalter, amerykańska pisarka porwała mnie nietuzinkowym pierwszym tomem "Alicja w krainie zombi", gdzie zombie nie są ukazane tak jak do tego przywykliśmy. Niesztampowe rozwiązania i lekki język sprawiły, że przez lekturę przelatuje się w bardzo szybkim tempie. Drugi tom, "Alicja i lustro zombi" również utrzymał wysoki poziom wciągając dalej w wykreowany przez autorkę świat. Czy trzecia książka również wciąga i zachęca do czytania?

Ali wraz z towarzyszami staje w szranki przeciwko Animie i Zombi. Nadchodzi czas szaleństwa i krwi, gdzie śmierć czai się na każdym kroku. Ali postanawia pozbyć się umarlaków raz na zawsze. Bez względu na cenę. Po traumatycznych przeżyciach, podczas których dziewczyna poznała co to ból i zdrada. Przekonała się, że ludzie mogą być równie bezwzględni jak zombie. Nadchodzi czas ostatecznego starcia, podczas którego wszystko się wyjaśni. Jednak może się okazać, że nie każdy wyjdzie z niego żywy...

Rewelacyjny finał niebanalnej serii, tak można w olbrzymim skrócie ocenić tę pozycję. Akcja pędzi w zawrotnym tempie, sprawiając, że ciągle coś się dzieje. Wątki fabularne zostały skonstruowane ciekawie i z pomysłem. Wciągając czytelnika mocno w lekturę, wyjaśniając przy tym co i rusz niewyjaśnione wcześniej wątki. Autorka pisze barwnym i lekkim piórem, dzięki czemu czytanie przebiega miło i szybko. Niejednokrotnie emocje są tak duże, że wypieki na twarzy występują co i rusz. Ali i Cole niezwykle zapadli mi w pamięci i bardzo ciekawie czytało się o ich losach. Gena Showalter bardzo sprawnie potrafi manewrować stworzonymi przez siebie postaciami, wzbudzając przy tym ciekawość czytelnika. "Kroniki Białego Królika" to bardzo przyjemna seria, która wciąga od pierwszego do ostatniego tomu. Z ogromną chęcią sięgnę z pewnością jeszcze nie raz po książki z pod pióra autorki. Ponieważ stwierdzam, że na prawdę warto.

"Alicja. Królowa zombi" spełniła pokładane w niej oczekiwania i dostarczyła sporo frajdy z czytania. Zakończenie całej trylogii budzi duże emocje i niejednokrotnie potrafi wycisnąć łzy. Czasami, aż trudno się pogodzić ze stratą tak lubianych bohaterów. Autorka nie zapowiedziała kontynuacji, jednak nigdy nic nie wiadomo i może przyjdzie nam jeszcze powrócić do straszliwej króliczej nory. Gorąco polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu HarperCollins:

Wydawnictwo  Harper Collins
6 komentarzy
Sylwia W. pisze...

Jestem otwarta na każdy gatunek, więc może się skuszę.

L.V.V. Sasha pisze...

Czytałam fragment tej książki i zrobiła na mnie dobre wrażenie, dam jej szansę, za jakiś czas.

Yukka Amano pisze...

Zapowiada się zacnie, chętnie przeczytam.

Paula Jagoda pisze...

Poprzednie tomy bardzo mi się podobały, jestem w trakcie lektury trzeciego tomu i puki co jest super!:)

Sayuri Veronique pisze...

Lubię Genę Showalter, na pewno się na nią połaszczę =]

Vigrio Salza pisze...

Zapowiada się interesująco. Zapisuję na listę do przeczytania :)