wtorek, 13 października 2015

Uczta dusz - Celia Friedman

Email Edytuj post

Uczta dusz - Celia Friedman


Uczta dusz - Celia Friedman

Tytuł: Uczta dusz
Autor: Celia Friedman
Cykl: Trylogia Magistrów (tom 1)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 19 kwietnia 2012
Liczba stron: 608


"Uczta dusz" powstała z pod pióra Celii Friedman, autorki dobrze przyjętego cyklu "Zimnego ognia". Jest to pierwszy tom, nowej trylogii, która równie mocno zachęca do lektury. Powieść pełna knowań, magii oraz nieoczekiwanych zwrotów akcji. Z ciekawością zabrałem się za lekturę i od razu wsiąknąłem w porywający i emocjonujący magiczny świat.

Przenosimy się do świata gdzie magia jest okrutna i bezwzględna. Magowie aby uprawiać swą sztukę muszą pobierać moc z dusz ludzi. Ten mroczny sekret dokładnie skrywają przed ujawnieniem. Aby czerpać energię z ludzkich dusz trzeba być Magistrem, mężczyzną. Kobiety mogą być jedynie czarownicami, które są zmuszone do pobierania własnej energii życiowej. Skracając sobie tym samym własne życie. W takich realiach przyszło żyć Kamali, która jako pierwsza postanawia zostać Magistrem. Czy jej się to uda? Czy zawzięci Magistrowie do tego dopuszczą? Przekonacie się sięgając po tę elektryzującą lekturę.

Znajdziemy w tej pozycji liczne nawiązania do kwestii nadużywania władzy, autorka porusza problematykę długości ludzkiego życia oraz co człowiek jest w stanie zrobić aby bronić swojego istnienia. Pragnienie życia według Celii Friedman jest na tyle silne, że każdy jest w stanie wyrządzić drugiemu człowiekowi najgorszą krzywdę aby tylko ocalić własną skórę. Książka ta stała się miłym zaskoczeniem, odnajdziemy w niej motywy filozoficzne, z odzwierciedleniem naszego świata gdzie bezduszni tyranii walczą o wpływy i władzę. "Uczta dusz" to rasowe fantasy trzymające w niepewności, aż do samego końca. Postać Kamali jest barwna i ciekawa, potrafiąca wzbudzić sympatię czytelnika.Osoby lubiące taki rodzaj literatury bez wahania powinny sięgnąć po książkę Celii Friedman. Ponieważ bez wątpienia potrafi ona dostarczyć sporej dawki wrażeń.

"Uczta Dusz" to pierwszy tom "Trylogii Magistrów", który już od pierwszych stron potrafi zaskarbić sobie przychylność czytelnika. Szczegółowo stworzony świat, prawdziwi bohaterowie i szybka akcja przemawiają na korzyść tej pozycji. Intrygi, knowania i polityczne spiski wypełniają książkę, a czytelnik niemal się w nich gubi. Co i rusz zostając zaskoczony czymś nowym. Powieść pokazuje ulotność ludzkiego życia i łatwość w nadużywaniu władzy. Celia Friedman unaocznia jak potęgi światowe kierują losami świata, dzięki ogromnym funduszom i jeszcze większym znajomością. Są w stanie doprowadzić do wojen między państwami lub doprowadzić do upadku niewygodnych idei. W imię własnych interesów. Książka posiada ciekawe zakończenie, które nie jednego czytelnika przyprawi o wypieki na twarzy. Serdecznie polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Prószyński i S-ka:

Wydawnictwo Prószyński i S-ka
6 komentarzy
Sylwia W. pisze...

Bardzo ładna okładka i ciekawa recenzja zachęcają do przeczytania.

Zakrecona pisze...

Wciągnęłam się w ten świat, uważam tą książkę za niebanalną fantastykę.:)

Unknown pisze...

Chyba jednak się na nią skuszę.

Unknown pisze...

Chętnie zapoznałbym się z tą powieścią

Unknown pisze...

Książka już od pierwszych stron wciągnęła mnie w swój świat. Już nie mogę się doczekać kolejnego tomu :)

Unknown pisze...

Ciekawie się zapowiada, może akurat trafi w mój gust.