niedziela, 4 października 2015

Notebook - Tomasz Lipko

Email Edytuj post

Notebook - Tomasz Lipko


Notebook - Tomasz Lipko

Tytuł: Notebook
Autor: Tomasz Lipko
Wydawnictwo: Literackie
Data wydania: 2 lipca 2015
Liczba stron: 444


"Notebook" zaskoczyła mnie od początku styczności z tą pozycją, głównie ze względu na dodatki, które serwuje nam wydawca. Czytelnika w dzisiejszych czasach należy przyciągać coraz to innymi bonusami, dlatego do "Notebook" przygotowano ciekawy dodatek w postaci interesujących multimediów. Tomasz Lipko umieścił w fabule kilkanaście filmów, które czytelnik będzie mógł odtworzyć na ekranie tabletu lub telefonu komórkowego. Co dostarcza większej ingerencji w czytaną powieść. Książka Tomasza Lipko potrafi wciągnąć i trzyma w napięciu, aż do przewrócenia ostatniej strony.

W tragicznym wypadku drogowym ginie Dagmara Frost, młoda dziewczyna, która miała przed sobą jeszcze całe życie. Na miejsce wypadku przybywa Radosław Bolesta, czterdziestoletni rozczarowany życiem prokurator. Z początku nie widzi w sprawie nic nadzwyczajnego, jednak gdy odkrywa, że kobieta nie miała żadnych krewnych zaczyna coś podejrzewać. Tak jakby ktoś celowo wymazał całą przeszłość dziewczyny. Bolesta postanawia dowiedzieć się czegoś więcej z komputera dziewczyny. Jednak ta decyzja będzie dla niego i jego rodziny tragiczna w skutkach. Sprawa w jaką się wmieszał może wstrząsnąć fundamentami całego kraju. Teraz nie ma wyjścia i musi stawić czoła ludziom, którzy zrobią wszystko aby sprawa nie wyszła na światło dzienne. Komu zależy na zatajeniu całej sprawy? Czy Radosław Bolesta wykaże się sprytem i ocali skórę sobie i swojej rodzinie? Co tak na prawdę znajdowało się na komputerze Dagmary Frost?

Thriller trzyma w napięciu od początku do samego końca. Dochodzenie prawdy, intrygi i knowania są obecne przez cały czas czytania. Sprawa ujawnia się powoli dając czytelnikowi co kawałek kolejne strzępki informacji. Układanka z kolejnymi stronami zaczyna się coraz bardziej układać, a powiązania i zależności stają się coraz bardziej logiczne. Polityka wysokiego szczebla i nasza codzienność to niemal dwa odrębne światy, do którego wstęp mają tylko nieliczni. Kontrolowane media, spiski na globalną skalę i sprzedajni politycy to tylko cześć wątków jakie porusza ta powieść. Książka daje do myślenia, miejscami przeraża i pokazuje rzeczywistość, w której przyszło nam żyć. Po przeczytaniu tej pozycji większość czytelników przystanie na moment i zastanowi się gdzie my tak na prawdę żyjemy. Odpowiedź może okazać się gorzka...

"Notebook" wciąga wartką akcją i tajemniczą postać Dagmary oraz Bolesta potrafi wciągnąć i nie puszcza aż do samego końca. Mroczny świat polityki miesza się z życiem zwykłych ludzi, którzy mają nieszczęście znaleźć się w nie odpowiednim miejscu. Jest to powieść udana, dająca satysfakcję z lektury. Czyta się szybko dzięki barwnemu językowi i daje sporo do myślenia o globalnym ustroju świata. Dodatki w postaci multimediów również zasługują na plus. Oby więcej takich książek. Serdecznie polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Literackiemu

Wydawnictwo Literackie
4 komentarze
Unknown pisze...

Brzmi bardzo zachęcająco

Unknown pisze...

Bardzo ciekawa i rzetelna recenzja, chętnie przeczytam:)

Unknown pisze...

Książkę czytałam i bardzo mi się podobała ^^. Polecam.

Unknown pisze...

Narobiłeś mi wielkiej ochoty na tę pozycję :P