niedziela, 4 października 2015

Cudze jabłka - Agnieszka Krakowiak-Kondracka

Email Edytuj post

Cudze jabłka - Agnieszka Krakowiak-Kondracka


Cudze jabłka - Agnieszka Krakowiak-Kondracka

Tytuł: Cudze jabłka
Autor: Agnieszka Krakowiak-Kondracka
Seria: Seria z fasonem
Wydawnictwo: Literackie
Data wydania: 27 sierpnia 2015
Liczba stron: 294


"Cudze jabłka" jest to nowa powieść Agnieszki Krakowiak-Kondrackiej. Autorki między innymi "Jajka z niespodzianką" książki, która zdołała zdobyć przychylność czytelników. Książka jest mądrą historią, potrafiącą nie raz na prawdę wzruszyć. Pokazuje uniwersalne prawdy o dzisiejszym świecie, pogoni za pieniądzem i poszukiwaniu prawdziwego sensu w życiu. Od pucybuta do milionera, z pozoru historia jakich wiele. Lecz czy na pewno?

Poznajemy Ewę i Marka, parę, której powodzi się dość dobrze. Żyją dostatnio, stać ich jest na wiele, ich córce Poli nic nie brakuje. Stać jest ich na wycieczki zagraniczne, ogrodnika czy sprzątaczkę. Jednak dobra passa nie trwa wiecznie, gdy pewnego dnia przygotowywany nowy interes Marka nie udaje się. Wszystko sypie się jak domek z kart. Na koncie od razu zaczyna ubywać pieniędzy, a kredyt ciąży nad głową jak nieustępliwa klątwa. Praktycznie z dnia na dzień zostają zmuszeni do zmiany trybu życia. Ewa, niedoszła pani prezes przyparta do muru musi podjąć pracę poniżej swoich kwalifikacji. Jedyną pracę jaką udało się jej znaleźć okazała się praca sprzątaczki. Niedoszła pani psycholog i jej mąż Marek muszą walczyć o ocalenie związku w trudnych życiowych okolicznościach. Czy ubywające pieniądze na koncie zrujnują dotychczasową rodzinę?

Książka pokazuje siłę miłości i trudy obecnego świata, pokazuje kobiecą siłę, która w trudnych okolicznościach potrafi być ogromna. Autorka przedstawia nam tezę, że pieniądze nie są najważniejsze, i że bardzo łatwo można je stracić. Dobrobyt finansowy często bywa złudny, a tytułowe jabłka mają gorzki smak. Wątki fabularne są ciekawie przemyślane i nie raz potrafią zaskoczyć. Postacie zostały stworzone z krwi i kości, dzięki czemu lektura wciąga. Całość pisana jest lekkim i barwnym językiem sprawiając, że czyta się bardzo szybko. Znajdziemy tu również optymizm i nadzieję, która potrafi dodać otuchy. Ewa przyciąga swoimi losami i losami swojej rodziny, sprawiając, że przeżywamy ich rozterki oraz kłopoty. Powieść pełna jest melancholii, romantyzmu i walki o lepsze jutro.

"Cudze jabłka" to powieść obyczajowa stawiająca pytanie czy lepiej jest być czy mieć? Autorka pokazuje co pozostaje w życiu gdy zabraknie dobrobytu finansowego. Czy istnieje złoty środek w dążeniu do szczęścia? Agnieszka Krakowiak-Kondracka stawia te pytania dając nie jednoznaczne odpowiedzi. Książka skłania do refleksji i dostarcza sporej dawki optymizmu. jak najbardziej polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Literackiemu

Wydawnictwo Literackie
8 komentarzy
Unknown pisze...

Zapowiada się zacnie, chętnie przeczytam. Narobiłeś mi wielkiej ochoty na tę książkę :D.

Unknown pisze...

Może kiedyś po nią sięgnę, na razie inne pozycje czekają w kolejce :P

Yuri Ossaka pisze...

na pewno się na nią połaszczę ^^.

Unknown pisze...

Zapowiada się interesująco.

Unknown pisze...

Piszesz bardzo kuszące recenzje. I jak tu się im oprzeć?

Cresto Mix pisze...

Dam jej szansę, za jakiś czas...

Anne Heronton pisze...

Książka świetna, polecam wszystkim :)

Sylwia W. pisze...

Brzmi interesująco. Nie znam autorki, lecz jak znajdę chwilę czasu może po nią sięgnę.