czwartek, 20 sierpnia 2015

Miecz Attyli - David Gibbins

Email Edytuj post

Miecz Attyli - David Gibbins


Miecz Attyli - David Gibbins

Tytuł: Miecz Attyli
Autor: David Gibbins
Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 17 luty 2015
Liczba stron: 336


"Miecz Attyli" traktuje o legendarnym wodzu Hunów, Attyli. Uraczymy w tej książce zbrojne potyczki, intrygi i zapoznamy się z codziennym życiem rzymskiego trybuna. W książce nie za wiele jest akcji, za to autor skupił się na na wątkach historycznych i knowaniach. Gratka dla fanów historii.

Cesarstwo rzymskie w 439 roku staje przed groźbą zniszczenia. Wandalowie w szybkim tempie łupią i grabią Hiszpanię oraz północną Afrykę, a wojska rzymskie przegrywają kolejne starcia w Kartaginie. Basen Morza Śródziemnego powoli zmienia swojego pana. Ze wschodu nadciąga także kolejna wielka armia, armia Huna Attyli. Rządni podboju wojownicy nie znający strachu ani litości zamierzają podbić nowe tereny. W tej trudnej sytuacji znajduje się grupka rzymskich żołnierzy i tajemniczy mnich z Brytanii. Zamierzają zuchwały plan i chcą przywrócić pamięć o dniach chwały armii rzymskiej. Nadchodzi decydujące starcie, wielka bitwa, gdzie rozstrzygną się niepewne losy Rzymu. Decydujące znaczenie będzie miał owiany legendą mieczy Attyli.

Dostajemy w swoje ręce pozycje z bardzo dobrym przekładem i ciekawą fabułą. W książce zebrano wiele interesujących informacji historycznych. W pozycji tej znajdziemy również bogaty dodatek poświęcony późnemu okresowi Rzymskiemu, jak i opisujący ówczesną rzymską armię, a także sporo informacji o starożytności. Pozycja ta zawiera również ciekawostki takie jak - nazwiska wodzów czy przebiegi i daty bitew. Dzięki tak obszernym informacją możemy dowiedzieć się sporo ciekawych rzeczy. Lektura ta jest watra polecenia miłośnikom historii starożytnego Rzymu, jak i sympatykom Attyli. Nie jest to może powieść z pędzącą na łeb akcją, lecz książka, z której można wynieść wiele przydatnych i ciekawych faktów. Z chęcią sięgnę jeszcze po podobne wydania z Rebisu. Ponieważ stwierdzam, że warto.

"Miecz Attyli" jest książką historyczną i dającą wiele do myślenia. Attyla Hun jawi się jako postać kontrowersyjna i tajemnicza, z książki dowiemy się również sporo informacji o rzymskim trybunie i jego podwładnych oraz przyjaciołach. Szkoda trochę, że nie ma nieco więcej informacji o wielkim wojowniku Hunów. Lecz i tak po mimo tego powieść jest bardzo ciekawa i wciągająca. Gorąco polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję 
Wydawnictwu Rebis

Wydawnictwo Rebis
5 komentarzy
Madziak M.S. pisze...

po twojej recenzji mam na jej przeczytanie wielką ochotę :)

Almead Alrack pisze...

Książka wydaje się interesująca, prawdopodobnie jeszcze w tym miesiącu ją nabędę.

Happy Makane pisze...

Fajna recenzja lecz trochę już słyszałam o tej książce i nie specjalnie mnie interesuje.

L.V.V. Sasha pisze...

Może kiedyś przeczytam, lecz na razie nie mam na nią czasu .

Daniel Węcłowski pisze...

Świetna recenzja, zaczynam obserwować :D