czwartek, 9 lipca 2015

Skarb heretyków - Tom Knox

Email Edytuj post

Skarb heretyków - Tom Knox


Skarb heretyków - Tom Knox

Tytuł: Skarb heretyków
Autor: Tom Knox
Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2 czerwca 2015
Liczba stron: 408


"Skarb heretyków" dostarcza nam emocjonującej lektury, gdzie zagadka goni zagadkę, a historyczne intrygi przyprawiają o szybsze bicie serca. Religijne tajemnice i knowania, szybka akcja oraz zaskakujące zwroty fabularne sprawiają, że powieść wciąga od pierwszej do ostatniej strony.

Na Saharze w mrocznej jaskini Ryan Harper odnajduje zwłoki znanego historyka. Postanawia zbadać okoliczności tej tajemniczej śmierci. Okazuje się, że związek ze śmiercią badacza mógł mieć cenny i bardzo stary tekst religijny. Klan świętych mężów, który strzeże ów skarbu jest w stanie posunąć się do każdego kroku aby tylko strzec tajemnicy. Karen Trevithick, ceniony detektyw wplątuje się w zdarzenia, które mogą przynieść zgubę jego najbliższym. Wraz z reżyserką Helen Fassbinder Ryan, rozpoczynają próbę rozwikłania i odkodowania starożytnego tekstu. Istnieją również ludzie, którzy pragną wykorzystać tekst do swoich niecnych celów. Posuną się do wszystkiego aby osiągnąć swoje cele. Prawda kryjąca się za całą sprawą jest zdumiewająca i wstrząsająca...

Tom Knox zabiera nas w emocjonującą podróż, pełną tajemnic, niesamowitości i pędzącej akcji. Postacie wykreowane zostały realistycznie i prawdziwie, dzięki czemu lektura przebiega szybko i przyjemnie. Autor ma tendencję do poetyzowania, co mi akurat się nawet podoba. Dostajemy sporą dawkę faktów historycznych, co niektórych może nudzić. Mi akurat taka sytuacja przypada do gustu. Dialogi utkana są sprawnie, a wątki fabularne zostały skonstruowane pomysłowo i niebanalnie. Książka jest mieszanką przygodowo-sensacyjną, gdzie Knox sięga do starożytności jak i nowszych faktów historycznych. Na kartach powieści efektowne pościgi mieszają się z krajobrazami upalnego Egiptu. Zakończenie potrafi zaskoczyć, oby więcej takich książek.

"Skarb heretyków" to powieść przygodowa z elementami historycznymi, dająca wiele satysfakcji z lektury. Sprawny język autora i wartka akcja sprawiają, że ostatnią stronę przewraca się w mgnieniu oka. Z przyjemnością sięgnę po kolejne książki z pod pióra tego autora, ponieważ stwierdzam, że na prawdę warto. Gorąco polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Rebis:

Wydawnictwo Rebis
10 komentarzy
Unknown pisze...

Okładka jest cudowna a i treść bardzo zachęca ;)

Unknown pisze...

Lubię takie klimaty ;D

Zakrecona pisze...

Nie znam autora ale z ciekawości sięgnę.

Unknown pisze...

zdecydowanie muszę się za nią zabrać.

Unknown pisze...

Od dawna miałam chęć przeczytać tą książkę, teraz moja chęć jeszcze się powiększyła.

Unknown pisze...

Chyba muszę wybrać się do księgarni!:)

Unknown pisze...

Zapowiada się interesująco.

Yuri Ossaka pisze...

Ciekawa recenzja, nie do końca moje klimaty ale jak zachwalasz to może się skuszę.

Unknown pisze...

Lubię Knoxa więc czym prędzej wybieram się do księgarni :)

CzarnoKsiążnik pisze...

Po recenzji wnioskuję, że to coś dla mnie :)