środa, 8 lipca 2015

Na Krawędzi Cienia - Brent Weeks

Email Edytuj post

Na Krawędzi Cienia - Brent Weeks


Na Krawędzi Cienia - Brent Weeks

Tytuł: Na Krawędzi Cienia
Autor: Brent Weeks
Cykl: Nocny Anioł (tom 2)
Wydawnictwo: Mag
Data wydania: 10 marca 2010
Liczba stron: 576


"Droga Cienia" jest drugim tomem cyklu "Nocny Anioł", który po raz kolejny zabiera nas w emocjonującą i niebezpieczną przygodę. Akcja rozkręca się powoli, lecz jak już to nastąpi pędzi w zastraszającym tempie. Zakończenie potrafi zaskoczyć i przyprawić czytelnika o zdziwienie i zmieszanie. Główny bohater boryka się z nie lada dylematem, a niebezpieczeństwa i kłopoty piętrzą się na potęgę...

Przed Kylarem Sternem pojawia się nie lada kłopot i dylemat, spędzający mu sen z powiek. Były zabójca, który stara się na nowo poukładać sobie życie odczuwa oddech przeszłości na plecach. Niespodziewanie dowiaduje się, że jego przyjaciel z dawnych lat, do tej pory uznany za zmarłego, może jednak żyć. Ponoć Logan jest przetrzymywany w niewoli w dobrze strzeżonym miejscu. Kylar staje przed ogromnym dylematem, czy wybrać życie przyjaciela i powrócić do dawnego życia. Czy pozostać przy nowej i spokojnej egzystencji przy boku ukochanej. Czy wygra w nim dusza zabójcy?

Dostajemy w swoje ręce książkę pełną akcji, niespodziewanych zwrotów akcji i niebanalnych bohaterów. Podczas czytanie niebywale można przywiązać się do postaci występujących na kartach książki. Po ich śmierci odczuwalna jest pustka, która dotrzymuje towarzystwa do zakończenia lektury. Seria ta może zostać śmiało zaliczona do kanonu fantasy, ponieważ posiada wszystko co książka fantasy posiadać powinna. Autor pisze językiem ciekawym i bogatym przez co lektura jest szybka i przyjemna. Z pewnością sięgnę po kolejny tom jak i inne książki Brenta Weeksa.

"Droga Cienia" wciąga w świat Kylara i jego przyjaciół, historia opisywana przez autora trzyma w napięciu od początku do końca. Intrygi i spiski są na porządku dziennym, a sceny walk zostały przedstawione z dynamizmem i szczegółowością. Czas poświęcony na czytanie spokojnie można zaliczyć do w pełni dobrze spożytkowanego. Książka przeznaczona raczej dla starszego czytelnika, pełna niegodziwości, realizmu i trafnych odniesień do naszego świata. Gorąco polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Mag:

 Wydawnictwo Mag
5 komentarzy
Unknown pisze...

Z chęcią ją kiedyś przeczytam:).

Zakrecona pisze...

Narobiłeś mi wielkiej ochoty na tę pozycję :P

Unknown pisze...

Chętnie zapoznam się z tą powieścią, bardzo ciekawa okładka.

Unknown pisze...

Interesująca, zachęcająca recenzja. Może kiedyś sięgnę po tę pozycję.

Unknown pisze...

Bardzo fajna powieść, jak wpadnie mi w ręce to na pewno przeczytam.:D