poniedziałek, 13 kwietnia 2015

Kate Elliott - Nadciągająca burza

Email Edytuj post

  Kate Elliott - Nadciągająca burza


 Kate Elliott - Nadciągająca burza

Autor: Kate Elliott
Tytuł: Nadciągająca burza
Cykl: Korona gwiazd (tom 5)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2014
Liczba stron: 1112
Ocena: 5/6

"Nadciągająca burza" książka bardzo solidnie wykonana, napisana niezwykle drobiazgowo i naukowo. Rasowa powieść fantasy, która powinna przypaść do gustu większości fanów tego gatunku. Świetnie zbudowana atmosfera, opisy przeżyć bohaterów oraz opisy otoczenia sprawiają, że nie można się oderwać od lektury. Liczne spiski i intrygi potrafią nie raz zaskoczyć.

Wielki kataklizm nadciąga nieubłaganie, wygnany wieki temu lud Aoi powraca po należną im chwałę. Ogromna katastrofa budzi popłoch i przerażenie, a tymczasem król Henryk stara się przywrócić dawną potęgę starożytnego cesarstwa. Poddani Wendaru żyją w nędzy i strachy na myśl o ataku ze strony bezlitosnych najeźdźców, którzy tylko liczą na łatwy łup. Bliźniacze przeznaczenie zaczyna się wypełniać, a siły ziemskie i magiczne odgrywają ogromną rolę w losach świata. Alaina i Liath jako jedyni mogą ocalić królestwo i ich mieszkańców od zguby.       

Klimat powieści jest autentycznie porywający, podczas lektury można wsiąknąć w wir walki i poczuć świst mieczy i moc pradawnej magi. Ogromny świat został przedstawiony niezwykle prawdziwie i przekonująco. Elliott stworzyła niezwykle realistycznych bohaterów z krwi i kości, podczas czytania można się z nimi naprawdę zżyć. Książka jest niezwykle ciekawa, barwna i co najważniejsze – zaskakująca. Od warstwy językowej, przez charakterystykę postaci, lokacji aż do budowanego napięcia. Autorka częstuje nas licznymi zwrotami akcji, jeśli już wciągniemy się w tę historię, nie wypuści nas ona aż do przewrócenia ostatniej strony. Znajdziesz tam czytelniku przyjaciół i wrogów o jakich Ci się nawet nie śniło. Fabuła zawarta w książce jest zaskakująca i wciągająca, z całą pewnością sięgnę po kolejne pozycje z pod pióra Kate Elliott.

"Nadciągająca burza" pełna jest niezwykłości i niespodziewanych zwrotów akcji. Bohaterowie potrafią nie raz zaskoczyć, dając przy tym dużo frajdy z lektury. Powinna przypaść do gustu fanom fantasy oraz osobom lubiącym powieści z dreszczykiem i mocnymi zwrotami akcji. Książka godna polecenia fanom gatunku i twórczości autorki. Polecam!

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję 
Wydawnictwu Zysk i S-ka

Wydawnictwo Zysk i S-ka
8 komentarzy
Ania Lenna pisze...

Brzmi interesująco. Nie znam autorki, lecz jak znajdę chwilę czasu może po nią sięgnę.

Almead Alrack pisze...

Ta seria na razie jeszcze przede mną. Ale zdecydowanie muszę się za nią zabrać.

Happy Makane pisze...

Okładka jest cudowna a i treść bardzo zachęca ;)

Sayuri Veronique pisze...

Nigdy nie miałam do czynienia z tą serią, ale kto wie, może kiedyś:).

Madziak M.S. pisze...

Zapowiada się nieźle ^^

Lydia Beetlejuice pisze...

Ciekawa recenzja, nie do końca moje klimaty ale jak zachwalasz to może się skuszę.

Koletea Mims pisze...

Mam na jej przeczytanie wielką ochotę :D

Vigrio Salza pisze...

Zapowiada się ciekawie, zapisuję ją na listę do przeczytania!