poniedziałek, 2 marca 2015

Łukasz Orbitowski - Zapiski nosorożca

Email Edytuj post

 Łukasz Orbitowski - Zapiski nosorożca


Łukasz Orbitowski - Zapiski nosorożca

Autor: Łukasz Orbitowski
Tytuł: Zapiski nosorożca. Moja podróż po drogach, bezdrożach i legendach Afryki
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 5 listopada 2014
Liczba stron: 256
Ocena: 5/6

"Zapiski nosorożca. Moja podróż po drogach, bezdrożach i legendach Afryki" to książka, która pokazuje prawdziwą i nie podkoloryzowaną stronę Afryki. Orbitowski opisuje trzytygodniowy pobyt w Afryce, przedstawiając liczne, nieznane mi dotąd fakty i ciekawostki. Autor roztacza ciekawą opowieść, pełną niezapomnianych miejsc i intrygujących ludzi. Zapraszam Was na wycieczkę po malowniczej i ekscytującej Afryce.

Książka została podzielona na rozdziały stanowiące swego rodzaju etapy wycieczki po Czarnym Lądzie. Całość poprowadzona jest w sposób wciągający i miejscami pouczający. Autor co i rusz tryska również trafnym humorem, wciągając czytelnika w wędrówkę, która przedstawia kraj zupełnie odmienny od naszego. Geograficznie jak i kulturowo. Całość lektury oprócz pięknych i ciekawych zdjęć została okraszona również miejscowymi legendami. Jak choćby tą o stworzeniu świata przez boga Kaagna oraz o jeźdźcu będącym synem króla i drewnianej dziewczynie. Z książki, aż bije duch włóczęgi, chciałoby się przytoczyć słowa Bilba Bagginsa - “ To ryzykowna sprawa, wychodzić za próg domu. Uważaj na nogi, bo nie wiadomo, dokąd cię poniosą.” Lektura książki Pana Orbitowskiego wciąga i jak najbardziej zachęca do odbywania podróży. Tych dalekich jak i bliskich.

"Zapiski nosorożca" to realistyczna, nieupiększona próba pokazania Afryki. Książka miejscami nie stroni od ostrzejszego języka, jednak i w tym aspekcie autor chciał pozostać autentyczny. Dostajemy pozycję, która powinna przypaść do gustu fanom podróży, Afryki jak i ciekawych opowieści. Jak najbardziej polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
 wydawnictwu Sine Qua Non:

6 komentarzy
Sayuri Veronique pisze...

Lubię książki podróżnicze, a ta wydaje się godna przeczytania.

Paula Jagoda pisze...

Cenię twórczość Orbitowskiego, więc chętnie ją przeczytam.

L.V.V. Sasha pisze...

Ciekawa pozycja, na pewno po nią sięgnę.

Allek Gonrovi pisze...

Zapowiada się interesująco, coś zdecydowanie dla mnie!

Happy Makane pisze...

Uwielbiam afrykańskie opowieści, w wolnym czasie się za nią zabiorę :).

Yuri Ossaka pisze...

Koniecznie muszę się z nią zapoznać.