niedziela, 22 marca 2015

Justin Somper - Asasyni i sojusznicy

Email Edytuj post

 Justin Somper - Asasyni i sojusznicy


Justin Somper - Asasyni i sojusznicy

Autor: Justin Somper
Tytuł: Asasyni i sojusznicy
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 21 stycznia 2015
Liczba stron: 400
Ocena: 5/6


„Asasyni i sojusznicy” to młodzieżowa fantastyka, pełna akcji powieść z wartką akcją i nietuzinkowymi bohaterami. Nie zabraknie zaskakujących wątków i licznych intryg, które potrafią przyprawić o szybsze bicie serca. Całość napisana jest lekkim i barwnym językiem, dzięki czemu czyta się lekko i przyjemnie.

Przenosimy się na ziemie Archenfieldu, kraina wstrząśnięta po tragicznej śmierci księcia Andersa. Szepty krążące po krainie głoszą, że książę został zamordowany przez płatnego assassina. Zabójca nadal pozostaje na wolności, a polowanie na tego, kto dopuścił się tej haniebnej zbrodni trwa. Morderca musi zostać schwytany, tylko komu uda się to niełatwe zadanie?

Dostajemy w swe ręce książkę fantasy z elementami detektywistycznymi. Wątki fabularne opierają się głównie na tajemniczym morderstwie i próbach mających na celu schwytanie tajemniczego zabójcy. Historia wciąga, ciekawymi bohaterami i szybko pędzącą akcją. Książka pisana jest językiem barwnym i ciekawym dzięki czemu lekturę kończy się w błyskawicznym tempie. Wraz z Astą podążamy licznymi śladami i tropami, które prowadzą nas do schwytania zabójcy księcia. Nie raz zostaniemy zaskoczeni, dzięki licznym intrygą i knowaniom. Powieść obfituje w śmierć, zdrady i wiele ekscytujących scen walk. Z pewnością nie raz jeszcze sięgnę po książki z pod pióra tego autora.

„Asasyni i sojusznicy” to pozycja wciągająca i ciekawa, z wypiekami na twarz podróżujemy po zapierającej dech w piersiach krainie Archenfieldu. Realia średniowieczne wraz z ciekawą postacią szesnastoletniego chłopaka zasiadającego na tronie. Czynią z tej książki niebywale interesującą powieść młodzieżową. Jak najbardziej polecam wam jej lekturę. 

 Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję 
wydawnictwu Nasza Księgarnia:

Wydawnictwo Nasza Księgarnia
3 komentarze
Myukki - Chan pisze...

Chętnie zapoznam się z tą powieścią, bardzo ciekawa okładka.

Allek Gonrovi pisze...

Na pewno po nią sięgnę, książka wydaje się naprawdę interesująca.

Gerroor Ged pisze...

Brzmi interesująco. Nie znam autora, lecz jak znajdę chwilę czasu może po nią sięgnę.