poniedziałek, 9 marca 2015

John Ronald Reuel Tolkien - Niedokończone opowieści

Email Edytuj post

  John Ronald Reuel Tolkien - Niedokończone opowieści


 John Ronald Reuel Tolkien - Niedokończone opowieści

Autor: John Ronald Reuel Tolkien
Tytuł: Niedokończone opowieści
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2007
Liczba stron: 440
Ocena: 6/6

"Niedokończone Opowieści" to pozycja,  która wyjaśniła mi kilka tajemnic i odpowiedziała na nurtujące pytania, które pojawiły się po przeczytaniu Silmarillionu i Władcy Pierścieni. Książkę opracował Christopher Tolkien, wydał pozycję dobrze dopracowaną i ciekawą. Wnoszącą bezcenne informacje dla każdego fana Sródziemia.

J. R. R. Tolkien nie zdążył dokończyć niektórych opowieści, jednak z pomocą przyszedł jego syn, który umiejętnie zebrał i opracował wiele z nich. W niniejszej pozycji poznamy kilkanaście historii o świecie Númenoru i Śródziemia, Pierwszej, Drugiej i Trzeciej Ery, wątki dziejące się w Władcy Pierścieni, Silmarillionie oraz Dzieciach Húrina. Poznamy również opowieści o Galadreli i Kelebornie, Tuorze, poszukiwaniu Pierścienia oraz innych Niedokończonych opowieściach. Poznamy odpowiedzi na liczne nurtujące wcześniej pytania dotyczące Świata Śródziemia. Aż żal, że Mistrzowi nie było dane ich dokończyć.

Pozycja zdecydowanie ułatwi zrozumienie wielu faktów, które poznaliśmy w Hobbicie czy Władcy Pierścieni. Prawdziwa skarbnica wiedzy, dla każdego fana uniwersum jak i ogólnie pojętej fantastyki. Książka pisana jest językiem bogatym i ciekawym, pozwalającym doskonale wczuć się w opisywany świat. Można po raz kolejny powrócić do epickiego świata i wsiąknąć po raz kolejny w wir walki i niesamowitości. Z ogromna przyjemnością przeczytałem tą książkę, z pewnością nie raz powrócę jeszcze do twórczości J. R. R. Tolkiena.

"Niedokończone Opowieści" to książka dla fanów autora i stworzonego przez niego uniwersum, dostarcza szerszej wiedzy na temat opisywanego świata i wyjaśnia niektóre wątki fabularne. Dostajemy sporo opowieści, których autor niestety nie zdążył ukończyć. Natrafimy również na komentarze syna Tolkiena, dzięki którym możemy łatwiej zrozumieć proces tworzenia całej mitologii. Pozycja wręcz obowiązkowa dla każdego fana Władcy Pierścieni i całego Śródziemia. Jak najbardziej polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję 
Wydawnictwu Amber

Wydawnictwo Amber
7 komentarzy
Zakrecona pisze...

Czytałam, jak najbardziej każdemu polecam :)

Sylwia W. pisze...

Może być ciekawa, okładka bardzo mi się spodobała, książki Tolkiena po prostu ubóstwiam :).

Leluch Poleluch pisze...

Bardzo fajnie napisana recenzja, a po książkę na pewno sięgnę.

Wiktor Zwycięzca pisze...

Hobbita już czytałem, więc może się skuszę.

Vigrio Salza pisze...

Od dawna miałam chęć przeczytać tą książkę, teraz moja chęć jeszcze się powiększyła.

Claudia de Rodrigez pisze...

Może kiedyś się skuszę :D

Koletea Mims pisze...

Wszystkie książki Mistrza Tolkiena są jak najbardziej godne przeczytania! :)