poniedziałek, 23 lutego 2015

Alison Sinclair - Cieniorodni

Email Edytuj post

 Alison Sinclair - Cieniorodni


Alison Sinclair - Cieniorodni

Autor: Alison Sinclair
Tytuł: Cieniorodni
Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: Marzec 2014
Liczba stron: 480
Ocena: 5/6

"Cieniorodni" to trzeci tom, znakomitej trylogii "Zrodzeni z mroku" oraz nazwa trzeciej z występujących w powieści ras. Poza Cieniorodnymi mamy jeszcze Światłorodnych i Ciemnorodnych, rasy różniące się od siebie w wielu kwestiach i szczegółach. Autorka serwuje nam ciekawą fabułę, wątki realne jak i zupełnie zmyślone. W tym galimatiasie dziwnych pomysłów i nietuzinkowych bohaterów czytelnik odnajduje się o dziwo całkiem sprawnie.

Przenosimy się do świata widzianego oczami przedstawicieli trzech potężnych ras, dla których magia jest kwestjom niezwykle istotną. Przyjdzie dowiedzieć się nam o tajemniczej klątwie, która została rzucona przez Imogene na Minhorne oraz dlaczego udało się jej przetrwać tak wiele wieków. Na dalekich Rubieżach magia jest wyjątkowo silna, a istoty zwane Cieniorodnymi nadal pozostają tajemnicą. Z czym przyjdzie zmierzyć się Balthasarowi Hearne oraz jego żona Telmaine? Jakie plany ma baron Strumheller - Ismael di Studier? Zapraszam Was do lektury, a z pewnością się przekonacie.

Dostajemy narrację z punktu widzenia różnych bohaterów, co sprawia, że czyta się jeszcze bardziej emocjonująco. Barwne wątki fabularne oraz ciekawie wykreowane postacie sprawiają, że książka wciąga, aż do ostatniej strony. Cała seria prezentuje się interesująco i wciągająco, z każdym kolejnym tomem uchylając kolejne zagadki i tajemnice. Autorka pisze językiem ciekawym i barwnym, dzięki czemu przez lekturę przechodzi się bardzo płynnie. Intrygi i knowania potęgują napięcie, a czytelnik nie morze się wprost oderwać od lektury. Z przyjemnością sięgnę po kolejne książki z pod pióra tej autorki.

"Cieniorodni" to powieść wciągająca i rewelacyjna, doskonałe zakończenie pasjonującej trylogii. Szybka akcja, pasjonujące zwroty fabularne i nieszablonowi bohaterowie sprawiają, że czas poświęcony lekturze upływa bardzo przyjemnie. Czytelnik przenosi się w mroczny, przepełniony magią świat, który pełen jest niebezpieczeństw. Fantastyka, która trzyma w napięciu do samego końca. Polecam!

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
 wydawnictwu Bellona:

Wydawnictwo Bellona


6 komentarzy
Wiktor Zwycięzca pisze...

Kusząca recenzja, kusząca. Coraz bardziej skłaniam się w stronę tej pozycji.

Majka Lato pisze...

Może być ciekawa, okładka bardzo mi się spodobała.

Anne Heronton pisze...

Bardzo fajnie napisana recenzja, a po książkę na pewno sięgnę.

Cresto Mix pisze...

Poprzednie tomy czytałem, więc może się skuszę.

Allek Gonrovi pisze...

Od dawna miałem chęć przeczytać tą książkę, teraz moja chęć jeszcze się powiększyła.

Ivone pisze...

nie czytałam ani jednego tomu jednak okładka i opis tak sympatycznie kusi :)