poniedziałek, 22 września 2014

Suren Cormudian - Dziedzictwo przodków

Email Edytuj post

 Suren Cormudian - Dziedzictwo przodków


Suren Cormudian - Dziedzictwo przodków
 
Autor: Suren Cormudian
Tytuł: Dziedzictwo przodków
Seria: Uniwersum Metro 2033
Wydawnictwo: Insignis
Data wydania: 19 lutego 2014
liczba stron: 480
Ocena: 5/6

„Dziedzictwo przodków” to kolejna książka z cyklu Uniwersum Metro 2033, autorstwa Suren Cormudiana, który przedstawia bardzo realistyczny, post apokaliptyczny świat. Świat przedstawiony w Universum Metro 2033 od razu mnie zaciekawił i wciągnął w swoją głębię. Pomimo, że jest to głębia pełna skażenia, mutantów i innych okropieństw. Suren Cormudian pokazał swój talent, zabrał nas w świat tak niebezpieczny a zarazem przyciągający, że nie sposób się od niego oderwać.

Saszę Zagorskiego poznajemy jeszcze przed katastrofą, nastolatka lubiącego poznawać nieznane tereny i tajemnicze, opuszczone tunele. Miał wiele szczęścia ponieważ udało mu się uniknąć katastrofy, pomimo ciężkiego życia nadal eksploruje niezbadane tereny. Sasza należy do  Piątego Fortu, grupy ocalałych po morderczym kataklizmie. Poznajemy również ocalałych z wojskowego poligonu, którzy w lepszych warunkach uchronili sie przed zagładą. Jednak spokojne dni nie mogą trwać długo i niebawem muszą się zmierzyć z okrutnym nieprzyjacielem z odległych rubieży świata. Czy uda się im przetrwać najazd nieprzyjaciół? Czy Sasza przetrwa i to niebezpieczeństwo?

Podróże przez korytarze Piątego Fortu potrafią nieźle przestraszyć i zadziałać na wyobraźnię, książka ta przenosi nas poza klasyczne tunele metra. Powędrujemy przez stare, mroczne korytarze, usiane morderczymi pułapkami, pełnymi okropnych i nieludzkich tajemnic. Autorowi udało się utrzymać niepowtarzalny klimat serii i dodać coś wyjątkowego od siebie. Czym dalej brniemy w lekturę tym staje się straszniej i dziwniej, bohaterowie są bardzo realistyczni i podejmują bardzo interesujące wybory. Akcja pędzi w szybkim tempie, a zwroty fabularne dostarczają wielu emocji. To kolejna świetna pozycja z serii Uniwersum Metro 2033, która dostarcza czytelnikowi kolejne nowe i budzące grozę miejsca do odkrycia. Tom ten został wydany na wysokim poziomie, a a wśród dotychczas wydanych tomów plasuje się w ścisłej czołówce. Pozycja jak najbardziej godna poznania i przeczytania.

„Dziedzictwo przodków” jest gratką dla wiernych fanów Uniwersum Merto 2033. Dla tych, którzy o nim jeszcze nie słyszeli będzie bardzo miłą niespodzianką i zachętą na większą dawkę lektury. Powieść pisana jest ciekawym i ostrym językiem, dzięki czemu pozwala w bardzo szybkim tempie przebrnąć przez karty powieści. Jest to ciekawa odskocznia od miłych i przyjemnych lekturek, ponieważ „Dziedzictwo przodków” przeszywa swoim mocnym klimatem i pozostaje w pamięci czytelnika na długo. Gorąco polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję 
Wydawnictwu Insignis.

Wydawnictwo Insignis

oraz

Agencji AIM Media:

AIM Media
6 komentarzy
Cresto Mix pisze...

Nigdy o niej nie słyszałem, ale widzę, że będę musiał nadrobić braki. Zapowiada się ciekawie.

Aemii Enekko pisze...

Ostatnio dużo słyszałam o tej książce i bardzo chciałabym ją przeczytać.

Myukki - Chan pisze...

Książka mi się podobała, ale czasami fabuła była lekko dziwna.

L.V.V. Sasha pisze...

Książka już od pierwszych stron wciągnęła mnie w swój świat. Już nie mogę się doczekać kolejnego tomu :)

Yukka Amano pisze...

Okładka jest cudowna a i treść bardzo zachęca ;)

Paula Jagoda pisze...

Od dawna miałam chęć przeczytać tą książkę, teraz moja chęć jeszcze się powiększyła.