wtorek, 22 października 2013

Catherine Coulter - Dziedziczka Valcourt

Email Edytuj post

 Catherine Coulter - Dziedziczka Valcourt


Catherine Coulter - Dziedziczka Valcourt

Autor: Catherine Coulter
Tytuł: Dziedziczka Valcourt
Wydawnictwo: Bis
Data wydania: 2012
Liczba stron: 360
Ocena: 5/6

Catherine Coulter jest pisarką dość znanych romansów historycznych i thrillerów romantycznych. "Dziedziczka Valcourt" jest jej jedną z nowszych książek, w porównaniu z innymi dziełami autorki ta pozycja zapowiada się również dość ciekawie.

Fabuła rozgrywa się pod koniec XIII wieku kiedy, Marianna de Luce de Mornay podejmuje decyzję o porzuceniu domowego ogniska i ucieczce z rodzinnych włości. Kiedy umiera jej ojciec, matka bez większych skrupułów chce wydać młodą  Marianne, wbrew jej woli za Jasona z Brennan. Lecz dziewczyna wcale go nie kocha. Zdesperowana wymyka się w nocy z zamku, byleby jak najdalej, aby matka nie mogła tylko siłą wydać ją za mąż za kogoś kogo nawet nie zna. Los popchnął ją w stronę zamku Wareham, gdzie Garron z Kersey, młodzieniec, który wraca z królewskiej służby. Po niespodziewanej śmierci starszego brata przejął tytuł barona i osiadł na rodzinnym zamku. Połączyła ich bezgraniczna miłość, pomimo skomplikowanych okoliczności. Jednak zamek jest doszczętnie zrujnowany, a nieliczni ocalali mieszkańcy głodują i cierpią niedolę. Czy uda się Garronowi i Mariannie odbudować zrujnowany zamek i uratować konających mieszkańców? Kim jest Czarny Demon, niszczyciel zamku i sprawca całego zamętu? Jakie przeszkody przyjdzie pokonać młodziutkiej dziedziczce zamku Valcourt?

"Dziedziczka Valcourt" to średniowieczna opowieść, pełna intryg, z ciekawym dowcipem narracji. W szczególności z pasjonującym wątkiem romansowym. Nie zabraknie tutaj walk na śmierć i życie, porwań oraz intryg. Uczucie, które powoli się rodzi pomiędzy walecznym rycerzem Garronem z Kersey a intrygującą nieznajomą dziewczyną, która podobno jest nieślubną córką duchownego. Nie zabraknie także elementów magicznych, ponieważ mamy nawet wiedźmę, która za wszelką cenę chce zdobyć zaginiony przed laty skarb. Zakończenie nawet mnie zaskoczyło, z dużym zainteresowaniem śledziłem losy bohaterów do ostatniej strony.

"Dziedziczka Valcourt" to książka bardzo ciekawa, z intrygującymi bohaterami i fabułą. Czyta się ją dość szybko, dzięki lekkiemu i ciekawemu językowi. Polecam wszystkim aby wsiąkneli w świat średniowiecznej Anglii. Serdecznie polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję 
Wydawnictwu Bis

Wydawnictwo Bis
5 komentarzy
Neris Iko pisze...

Interesująca, zachęcająca recenzja. Może kiedyś sięgnę po tę pozycję.

Anonimowy pisze...

Narobiłeś mi wielkiej ochoty na tę książkę :)
Pozdrawiam, Magdusia

Michał Adamowicz pisze...

Bardzo fajna pozycja, jak wpadnie mi w ręce to na pewno przeczytam.

Anonimowy pisze...

Nie czytałam tej książki, bo nie jest to mój ulubiony rodzaj. Po Twojej recenzji stwierdzam, że może być ciekawa.

Lydia Beetlejuice pisze...

Przeczytałabym ją z wielką przyjemnością, piękna recenzja^^.