wtorek, 9 stycznia 2018

Marysieńka Sobieska - Tadeusz Boy-Żeleński

Email Edytuj post

Marysieńka Sobieska - Tadeusz Boy-Żeleński


Marysieńka Sobieska - Tadeusz Boy-Żeleński

Tytuł: Marysieńka Sobieska
Autor: Tadeusz Boy-Żeleński
Wydawnictwo: MG
Data wydania: 2017
Liczba stron: 320


„Marysieńka Sobieska” jest wciągającą książką autorstwa Tadeusza Boya-Żeleńskiego. Autor opisał w niej brawurowe losy Marysieńki Sobieskiej, gdy ta, jako młoda dziewczyna znalazła się w Polsce. Boy-Żeleński opisuje małżeństwo kobiety z Zamoyskim oraz jej związek z Sobieskim. Boy-Żeleński przedstawia dokładnie wspólne królowanie, jak i samotne wdowie lata, które królowa spędziła w Rzymie. Jednak los Marysieńki Sobieskiej i tak koniec końców przywiódł ją z powrotem do Polski, aby spoczęła u boku swego męża.

Marysieńka i Sobieski byli niezwykłymi kochankami niczym z prawdziwej bajki. Żarliwe uczucie wypełniało ich życie, a losy kobiety zmieniały się nieraz jak w kalejdoskopie. Na ich drodze stawało wiele przeszkód, grzechów i problemów, jednak koniec końców zapisali się wielkimi zgłoskami na kartach historii. Tadeusz Boy-Żeleński opisał losy Marysieńki w sposób barwny i ciekawy, przyciągając uwagę czytelnika od pierwszej do ostatniej strony. Podczas lektury natkniemy się na spiski, intrygi i knowania, które nie pozwolą nam się nudzić ani przez moment.

Niniejsza pozycja jest godną lekturą, która powinna przypaść do gustu miłośnikom historii. Podczas czytania natkniemy się na wiele interesująco przedstawionych faktów oraz mnogość realistycznie nakreślonych postaci historycznych. Książka prezentuje się nad wyraz ciekawie. Postać Marysieńki Sobieskiej potrafi zaciekawić swoimi losami, dzięki licznym burzliwym perypetiom i autentyczności przedstawionej postaci. Z pewnością sięgnę jeszcze nie raz po tego typu pozycje, gdyż są jak najbardziej godne uwagi.

„Marysieńka Sobieska” jest rasową książką historyczną, która przepełniona jest po same brzegi wątkami miłosnymi zdającymi się, aż iskrzyć. Autor posługuje się barwnym i bogatym piórem, dzięki czemu całość czyta się lekko i przyjemnie. Jest to jedna z ciekawszych historii miłosnych i jak najbardziej powinna przypaść do gustu miłośnikom gatunku. Historia Marysieńki i Sobieskiego potrafi nie raz wzbudzić łzy i szybsze bicie serca. Gorąco polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu MG:

Wydawnictwo MG
2 komentarze
Neris Iko pisze...

Lubię książki o postaciach historycznych, więc nie omieszkam się z nią zapoznać.

Annetta Zygiel pisze...

Muszę ją mieć.