sobota, 12 sierpnia 2017

Kapitan Czart, przygody Cyrana de Bergerac - Louis Gallet

Email Edytuj post

Kapitan Czart, przygody Cyrana de Bergerac - Louis Gallet


Kapitan Czart, przygody Cyrana de Bergerac - Louis Gallet

Tytuł: Kapitan Czart, przygody Cyrana de Bergerac
Autor: Louis Gallet
Wydawnictwo: MG
Data wydania: 30 maja 2017
Liczba stron: 368


„Kapitan Czart, przygody Cyrana de Bergerac” autorstwa Louisa Galleta, francuskiego XIX-wiecznego pisarza potrafi wciągnąć do lektury szybką akcją i porywającymi losami Cyrana de Bergerac. Autor stworzył wiele wspomnień, romansów, artykułów oraz librett, które znalazły wiernych wielbicieli na całym świecie. „Przygody Cyrana de Bergerac” jest niezwykłą książką, która potrafi wciągnąć czytelnika od pierwszej do ostatniej strony. Jest to wspaniała powieść z gatunku płaszcza i szpady, niepozwalająca się nudzić ani przez moment.

Przenosimy się do dawnej Francji XVII wieku, gdzie młody hrabia Roland de Lembrat postanawia ożenić się z piękną i urodziwą Gilbertą. Kobieta jednak jest zakochana w innym mężczyźnie, który każdej nocy na jej balkonie zostawia piękny bukiet kwiatów, a w nim romantyczne wiersze. Poznamy również honorowego i walecznego Cyrana de Bergerac, odważnego żołnierza i utalentowanego poetę, który zobowiązał się wypełnić pewną przysięgę. Spiski, intrygi i knowania rozgorzeją z wielką mocą, a płomienne uczucie okaże się nie do okiełznania.

Książka dzięki szybkiej akcji i ciekawym wątkom fabularnym potrafi zainteresować czytelnika. Zakazana miłość Gilberty do pewnego cygana i bohaterskie poczynania Cyrana de Bergerac sprawiają, że powieść czyta się z wypiekami na twarzy. Brawurowe pojedynki i pościgi potrafią wzbudzić szybsze bicie serca, a zakrojone na szeroką skalę intrygi trzymają w napięciu do samego końca. Louis Gallet w piękny i obrazowy sposób opisał XVII-wieczną Francję, ludzi tam żyjących oraz życie, jakie prowadzili. Jest to rewelacyjna książka napisana pięknym językiem, która powinna przypaść do gustu miłośnikom literatury z wyższej półki.

„Kapitan Czart, przygody Cyrana de Bergerac” przeczytałem niezwykle szybko i przyjemnie, za sprawą bogatego i barwnego języka oraz bohaterów z krwi i kości. Lektura wypełniona jest szalonymi przygodami, emocjonującymi pojedynkami oraz płomiennymi romansami. Realia siedemnastowiecznej epoki został starannie ukazane, co w jeszcze lepszy sposób pomaga wciągnąć się w opisywaną historię. Louis Gallet sprawił, że zapałałem sympatią do jego twórczości i z ochotą nie raz jeszcze powrócę do tekstów spod jego pióra. Historia opisana na kartach niniejszej książki na długo zapadła mi w pamięci za sprawą barwnych bohaterów i zaskakującego zakończenia. Polecam!

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu MG:

Wydawnictwo MG
2 komentarze
Madzi Aczek pisze...

super pozycja!:)

Sylwia W. pisze...

Książka dla mnie.