sobota, 12 sierpnia 2017

Inteligencja kwiatów - Maurice Maeterlinck

Email Edytuj post

Inteligencja kwiatów - Maurice Maeterlinck


Inteligencja kwiatów - Maurice Maeterlinck

Tytuł: Inteligencja kwiatów
Autor: Maurice Maeterlinck
Wydawnictwo: MG
Data wydania: 16 maja 2017
Liczba stron: 192


„Inteligencja kwiatów” autorstwa Maurice Maeterlincka zabiera nas do fascynującego i zaskakującego świata kwiatów. Autor w dosadny sposób ukazuje, że rośliny również posiadają swoją inteligencję i mogą nas jeszcze nie raz czymś zaskoczyć. Książka Maurice’a Maeterlincka, laureata nagrody Nobla, potrafi zaciekawić i wciągnąć do lektury od pierwszej do ostatniej strony. Świetnie się bawiłem podczas czytania tej pozycji i ani razu się nie nudziłem. Zbadajmy zatem ten zachwycający i różnorodny świat roślin, opisany pięknym i bogatym językiem.

W XXI wieku wiedza z zakresu biologii coraz bardziej się poszerza, dzięki czemu możemy w lepszym stopniu poznać skomplikowany i różnorodny świat roślin. Maurice Maeterlinck pięknym językiem opisuje skomplikowane procesy z życia kwiatów. Autor staje się narratorem i w malowniczy sposób opisuje rozmnażanie się kwiatów czy przystosowanie ich do życia. Dzięki tej książce dowiemy się, w jaki sposób potrafią przetrwać w szybko zmieniającym się świecie oraz jak zapewniają przetrwanie własnemu gatunkowi. Dzięki lekturze tej pozycji przeczytamy o wielu arcyzmyślnych sposobach na przetrwanie, których nie powstydziłby się żaden wybitny naukowiec. Z pewnością sięgnę jeszcze nie raz po książki tego autora, gdyż stwierdzam, że jak najbardziej warto.

„Inteligencja kwiatów” miło mnie zaskoczyła i sprawiła, że spędziłem przyjemny czas z lekturą. Maurice Maeterlinck posłużył się lekkim i barwnym piórem, dzięki czemu czytanie było prawdziwą przyjemnością. Autor opisał budowę kwiatów i ich rodzaje drobiazgowo i ciekawie oraz posłużył się ich łacińskimi nazwami, ułatwiając tym samym czytanie. Maeterlinck uporządkował w systematyczny sposób wiele kwiatów, oddając w ręce czytelników książkę dopracowaną i ciekawą. Dodatkowo na plus zasługuje również wydanie książki w twardej oprawie z pięknymi i kolorowymi rycinami, sprawiając, że lektura stała się prawdziwą przyjemnością. Jeżeli interesujecie się życiem kwiatów lub lubicie książki pięknie wydane i mądrze napisane jest to pozycja jak najbardziej dla Was. Polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu MG:

Wydawnictwo MG
4 komentarze
Anne Heronton pisze...

Z pewnością przeczytam.

Cresto Mix pisze...

Warta przeczytania.

Happy Makane pisze...

Lubię książki tego rodzaju :).

Ania Lenna pisze...

Książka bardzo mi się podobała, napisana pięknym językiem z cudownymi ilustracjami. Polecam każdemu. :D