sobota, 29 lipca 2017

Wieża Jaskółki - Andrzej Sapkowski

Email Edytuj post

Wieża Jaskółki - Andrzej Sapkowski


Wieża Jaskółki - Andrzej Sapkowski

Tytuł: Wieża Jaskółki
Autor: Andrzej Sapkowski
Cykl: Wiedźmin Geralt z Rivii (tom 6)
Wydawnictwo: superNOWA
Data wydania: 28 października 2014
Liczba stron: 488

„Wieża Jaskółki” jest już szóstym tomem wiedźmińskiej sagi, który skradł mi trochę czasu. Niniejsza powieść zbliża nas nieubłaganie do końca tej historii, która z każdą przewróconą stroną wciąga coraz bardziej. Bohaterowie napotykają na liczne, zatrważające niebezpieczeństwa, a intrygi i spiski zakrojone są na szeroką skalę. Andrzej Sapkowski po raz kolejny spisał się na medal i oddał w ręce czytelników kolejną powieść, którą powinien przeczytać każdy fan przygód Geralta z Rivii.

Cirii zostaje straszliwie ranna i musi walczyć o życie. Dziewczynkę odnajduje Vysogota z Corvo i postanawia wyleczyć ją w swym domu, co nie jest łatwym zadaniem. Jednak Lwiątko z Cintry nie zamierza poddać się tak łatwo i z dużą zapalczywością walczy o życie. Zabiegi medyczne są długie i skomplikowane jednak Vysogotcie udaje się przywrócić Cirii do życia. Po odzyskaniu sił życiowych dziewczyna zdradza swoje pochodzenie wybawicielowi i ujawnia mu, że jest księżniczką z Cintry. Od tej pory dla Cirii rozpoczyna się podróż pełna strachu i bólu...

Jest to jedna z lepszych części całego cyklu, która trzyma w napięciu od początku do końca. Wątki Cirii, Geralta czy Yennefer zostały napisane ciekawie i z pomysłem, dzięki czemu nie ma miejsca na nudę. Geralt wraz ze swoją nietuzinkową kompanią i Yennefer mistrzynią prastarej magii ruszają na poszukiwania Dziecka Starszej Krwi. Całość trzyma poziom i jak najbardziej szybko i przyjemnie się czyta. Sporo epizodów jest przedstawionych z perspektywy różnych osób, co dodatkowo uatrakcyjnia lekturę. Bohaterowie jak zwykle zaskakują swoimi poczynaniami, humor jest cięty jak brzytwa, a zakończenie zmusza nas, abyśmy sięgnęli po siódmy ostatni tom tego rewelacyjnego cyklu.

„Wieża Jaskółki” to rewelacyjna książka, która potrafi zaciekawić. Powieść wypada nieźle w porównaniu z poprzednimi tomami serii i dodatkowo zachęca do sięgnięcia po ostatni tom „Panią Jeziora". Historia opowiedziana przez Sapkowskiego nie jest cukierkową bajeczką, o której szybko byśmy zapomnieli. Główny bohater staje przed licznymi życiowymi dylematami, które przemawiają do wyobraźni czytelnika. Książka okraszona jest humorystycznymi dialogami, które dodatkowo pozwalają się wczuć w daną scenę. Okładka również nieźle prezentuje się na półce, w szczególności, gdy posiadamy pozostałe książki z serii. Zakończenie potrafi zaskoczyć, wzmacniając dodatkowo ochotę na sięgnięcie po ostatni tom. Polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Księgarni Bookmaster:

BookMaster
3 komentarze
Neris Iko pisze...

Ciekawa okładka.

Annetta Zygiel pisze...

Dawno czytałam Wiedźmina i widzę, że pora odświeżyć sobie pamięć ;].

Koletea Mims pisze...

Zachęcająca recenzja. Skoro tyle osób zachwala, to może też po nią sięgnę.