poniedziałek, 3 lipca 2017

Ukryty As - George R.R. Martin

Email Edytuj post

Ukryty As - George R.R. Martin


Ukryty As - George R.R. Martin

Tytuł: Ukryty As
Autor: George R.R. Martin
Cykl: Dzikie karty (tom 6)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 17 kwietnia 2017
Liczba stron: 526


„Ukryty as” jest już szóstym tomem z serii „Dzikie karty” autorstwa Georga R.R. Martina. Obdarzeni potężnymi mocami asowie i dżokerzy stają w szranki walcząc o dominację nad światem. Spiski i intrygi szerzą się z wielką mocą, a akcja mknie w szybkim tempie. Podczas lektury nie sposób się nudzić, dzięki czemu w mig przewraca się ostatnią stronę. Jest to niebywała gratka dla fanów fantasy oraz opowieści o superbohaterach. Autor zafundował nam dużo różnorodnych mocy specjalnych, jak i wartką, szybką akcję, ze sporą ilością innowacyjnych pomysłów. Różnorodność tego świata zaskakuje i pochłania bez reszty.

W latach czterdziestych dwudziestego wieku dochodzi do zakażenia nieznanym wirusem, który prowadzi do niecodziennych powikłań. Osoby zakażone wirusem zostają obdarzone potężnymi mocami i od tego czasu świat zmienia się bezpowrotnie. Asowie i dżokerzy stają ze sobą w szranki w potężnych, zażartych bitwach, a ludzi ogarnia paniczny, pierwotny lek przed tym, czego nie rozumieją. Pewnego dnia na arenę zmagań asów i dżokerów wkracza potężny, tajemniczy gracz, który może odmienić wszelkie panujące zasady. Czy obejmie on panowanie nad całą planetą i zmusi konkurentów do uległości? Walka zaczyna przybierać niebezpieczny, nieprzewidziany obrót...

Nie zawiodłem się i w szybkim tempie przeczytałem szósty tom przygód o istotach obdarzonych niesamowitymi mocami. Książka jest napisana z rozmachem, potrafi przyciągnąć uwagę już od pierwszej strony. Podczas lektury znajdziemy wiele bitew oraz niesamowitych mocy, o których czyta się z dużą ciekawością. Cała opowieść zwraca szczególną uwagę na pokazanie zaskakujących losów superbohaterów. Obfitość intryg, knowań i spisków jest również mocną stroną tej pozycji. Autor wplótł elementy wielkich i niesamowitych umiejętności, dzięki, którym bohaterowie mogą odmieniać losy świata. Wszystko to, George R.R. Martin przedstawił ciekawie i realistycznie sprawiając, że czytelnik ma ciągle ochotę na więcej.

„Ukryty as” jest rasową książką akcji z elementami potężnych mocy, która obfituje w epickie bitwy oraz barwnych bohaterów. Pomimo już szóstego tomu autor ciągle potrafi zaskakiwać i nadal dostarcza czytelnikom sporo frajdy z lektury. Książka została porządnie napisana, barwnym językiem, gdzie niesztampowe zwroty fabularne potrafią nie raz zaskoczyć.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Zysk i S-ka:

Wydawnictwo Zysk i S-ka
5 komentarzy
Vigrio Salza pisze...

Przeczytam :)

Lydia Beetlejuice pisze...

Lubię takie książki. Wpierw sięgnę po wcześniejsze tomy.

Sayuri Veronique pisze...

ciekawa książka, a i recenzja zachęca ;p

Ania Lenna pisze...

Może mi się spodoba...

L.V.V. Sasha pisze...

Nie słyszałem o tej serii, ale chętnie przeczytam.