poniedziałek, 10 lipca 2017

Krew elfów - Andrzej Sapkowski

Email Edytuj post

Krew elfów - Andrzej Sapkowski


Krew elfów - Andrzej Sapkowski

Tytuł: Krew elfów
Autor: Andrzej Sapkowski
Cykl: Wiedźmin Geralt z Rivii (tom 3)
Wydawnictwo: superNOWA
Data wydania: 28 października 2014
Liczba stron: 340


„Krew elfów” jest już trzecim tomem z cyklu „Wiedźmin Geralt z Rivii” autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. Autor stał się dzięki niniejszemu cyklowi arcymistrzem fantasy znanym na całym świecie. Wiedźmińska saga potrafi wciągnąć do lektury i sprawić, że nie będziemy mogli się od niej oderwać ani na moment. Sapkowski stworzył bogaty i barwny świat, w którym istnieje prastara magia oraz liczne, różnorodne bestie, które stają na drodze naszych bohaterów. Dzięki tej książce odbyłem fascynującą podróż do fantastycznego świata magii, wciągając się coraz mocniej z każdą przewróconą stroną.

Elfia wieszczka, Ithlinne przepowiedziała ogromną wojną, która ma nadejść, liczne zniszczenia, śmierć oraz nadejście bezlitosnego Niszczyciela Narodów. W tych mrocznych czasach wiedźmin Geralt postanawia zaakceptować swoje Przeznaczenie i wraz z Dzieckiem-Niespodzianką udaje się do wiedźmińskiego siedliszcza zwanego Kaer Morhen. Geraltowi wraz z Ciri grozi ogromne niebezpieczeństwo, są zmuszeni ukrywać się przed depczącą im po pietach pogonią, która czyha na ich życie i nie zamierza odpuścić. Ciri z czasem wykazuje coraz większe zdolności w posługiwaniu się magią, pomóc jej może jedynie osoba parająca się sztukami magicznymi.

Bohaterowie zostali stworzeni z krwi i kości, akcja mknie na łeb na szyję, a humor jak zwykle stoi na wysokim poziomie. Podczas lektury bardzo szybko możemy utożsamić się z bohaterami, co dodatkowo sprawia, że książkę czyta się szybko. Wiedźmin Geralt wraz ze swoją podopieczną Ciri emocjonują swoimi losami, zabierając czytelnika w zapierającą dech w piersi podróż. Język jak zwykle jest na najwyższym poziomie, a wątki fabularne zostały nakreślone ciekawie i z pomysłem. Z pewnością sięgnę po kolejny tom, gdyż stwierdzam, że jak najbardziej warto.

Krew elfów” jest udaną kontynuacją, która powinna przypaść do gustu miłośnikom cyklu, jak również samej fantastyki. Akcja jest wartka, bohaterowie ciekawi, a magia potężna. Wiedźmiński świat wciąga bez reszty, w mroczne i niebezpieczne ostępy, pełne przeróżnych, groteskowych stworów, które nie raz potrafią dać się mocno we znaki naszym bohaterom. Choć jak się okazuje i tak najgroźniejszym przeciwnikiem zawsze jest podstępny i knujący człowiek. Świetnie się bawiłem podczas lektury, która pochłonęła mnie do ostatniej strony. Gorąco polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Księgarni conrad24.pl:

conrad24.pl
3 komentarze
Happy Makane pisze...

Muszę najpierw przeczytać pierwszy tom..

Ania Lenna pisze...

Grałam w grę więc teraz pora na książkę:).

Paula Jagoda pisze...

Wiedźmiński świat jest jak najbardziej wart poznania.