sobota, 29 lipca 2017

Chrzest ognia - Andrzej Sapkowski

Email Edytuj post

Chrzest ognia - Andrzej Sapkowski


Chrzest ognia - Andrzej Sapkowski

Tytuł: Chrzest ognia
Autor: Andrzej Sapkowski
Cykl: Wiedźmin Geralt z Rivii (tom 5)
Wydawnictwo: superNOWA
Data wydania: 28 października 2014
Liczba stron: 382

„Chrzest ognia” zabiera nas po raz kolejny do fantastycznego świata pełnego złowrogich bestii i potężnej magii. Andrzej Sapkowski pokazuje znów, że jest prawdziwym arcymistrzem polskiej i światowej fantasy. Świat został ukazany na wzór średniowiecznej Europy, gdzie liczne wojny, spiski i intrygi pochłaniają wiele, czasami niewinnych ofiar. Bitwy zostały opisane z prawdziwym rozmachem, wzbudzając niejednokrotnie duże emocje podczas czytania. Świat wiedźmina kryje wiele tajemnic i zagadek, które czekają na odkrycie.

Wojna rozgorzała z wielką mocą, zapanował chaos i bestialstwo. Geralt dochodzi do siebie w Brokilonie, a Jaskier i Milva również nie omieszkają porzucić swojego wiernego towarzysza. Wiedźmin postanawia odszukać swoją Niespodziankę i rusza w szaloną pogoń za Ciri, która przybrała nowe imię, Falka. Ciri staje się członkiem nowej kompanii zwanej Szczurami, która grabi i zabija, aby przetrwać w tym świecie pełnym nienawiści i pogardy...

Wsiąknąłem już od pierwszej strony i nie mogłem się oderwać, aż do ostatniej strony. Książki Sapkowskiego szybko się czyta, za sprawą wartkiej akcji i zabawnych, prawdziwych dialogów. Losy Regisa zostały ciekawie opisane i czytałem o nich z nieukrywaną ciekawością. Cykl „Wiedźmin Geralt z Rivii” należy do moich ulubionych i z pewnością nie omieszkam sięgnąć po kolejny tom przygód białowłosego wiedźmina i spółki. Wydanie zostało porządnie wykonane, okładka przyciąga wzrok, a język autora jest barwny i ciekawy. Trzeci tom przygód Geralta przypadł mi do gustu i czekam na więcej.

„Chrzest ognia” jest udaną kontynuacją i mocno wciąga w przedstawioną historię. Wątki Ciri i Yennefer zostały ciekawie przedstawione, o których czytałem z ciekawością i wypiekami na twarzy. Humor jest jak zwykle dosadny, akcja szybka, a potwory straszne. Fani fantasy powinni poczuć się usatysfakcjonowani, ja jak najbardziej sięgnę po kolejny tom, aby dowiedzieć się, jak potoczyły się dalej losy Geralta i jego Niespodzianki. Polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Księgarni Bookmaster:

BookMaster
5 komentarzy
Zakrecona pisze...

Uwielbiam tą sagę, coś rewelacyjnego :)

Madzi Aczek pisze...

Może kiedyś się za nią zabiorę. Wpierw muszę przeczytać pierwszy tom;p.

Leluch Poleluch pisze...

Zdecydowanie moje klimaty! Uwielbiam fantastykę.

Zaczytana Zośka pisze...

fajnie napisana recenzja

Vigrio Salza pisze...

Narobiłeś mi wielkiej ochoty na książki Sapkowskiego.:D