środa, 21 czerwca 2017

Gar'Ingawi Wyspa Szczęśliwa. Tom I Oczekiwanie - Anna Borkowska

Email Edytuj post

Gar'Ingawi Wyspa Szczęśliwa. Tom I Oczekiwanie - Anna Borkowska


Gar'Ingawi Wyspa Szczęśliwa. Tom I Oczekiwanie -  Anna Borkowska

Tytuł: Gar'Ingawi Wyspa Szczęśliwa. Tom I Oczekiwanie
Autor: Anna Borkowska
Cykl: Gar'Ingawi Wyspa Szczęśliwa (tom 1)
Wydawnictwo: Zona Zero
Data wydania: 3 kwietnia 2017
Liczba stron: 191


Gar'Ingawi Wyspa Szczęśliwa” jest już kultową powieścią fantasy autorstwa Anny Borkowskiej. W książce znajdziemy różnorodne rasy, magię i bogaty, barwny świat. Wyspa Gar'Ingawi jest ciekawym miejscem, które skrywa wiele zaskakujących tajemnic. Lektura wciąga już od pierwszej strony i trzyma w napięciu aż do samego końca. Jest to fantastyka przez duże F, która powinna przypaść do gustu miłośnikom gatunku i nie tylko.

Mieszkańcy Gar'Ingawi, Wyspy Szczęśliwej żyją w błogiej szczęśliwości, nie znając wojen. Ludność utopijnej krainy swoją egzystencję podporządkowuje wokół tajemniczej postaci Jasnego Brata, zwanego Orem. Nieznajomy byt przybywa na wyspę co kilka pokoleń, przechadzając się jedynie po wyspie i znikając niespodziewanie. Tajemnicze legendy wspominają również o Ciemnym Bracie, istocie, która została wygnana całe wieki temu, lecz ma powrócić i skąpać szczęśliwe życie wyspiarzy w oceanie krwi i posoki.

Powieść potrafi zaciekawić szybką akcją i niesztampowymi zwrotami fabularnymi. Bohaterowie zostali stworzeni z krwi i kości, potrafiąc na dłuższy czas przyciągnąć do lektury. Poznamy głównego bohatera Taguna, księżniczkę Mdan czy barda Łazęgę. Postaci jest całkiem sporo, co sprawia, że każdy powinien znaleźć bohatera, którego losy przykują jego uwagę. Język autorki jest lekki i barwny, sprawiający, że książkę czyta się dość szybko. Walka dobra ze złem została w tej powieści stosunkowo mocno uwidoczniona, co nie oznacza, że książka jest przewidywalna. Co to, to nie. Zakończenie powieści potrafi zaskoczyć, a cała lektura upływa szybko i przyjemnie.

„Gar'Ingawi Wyspa Szczęśliwa” miło mnie zaskoczyła i sprawiła, że spędziłem przyjemnie czas z książką. Świat jest bardzo różnorodny, wielorękie stworzenia wzbudzają ciekawość, a epiccy herosi potrafią przyprawić o mocniejsze bicie serca. Jest to powieść o potrzebie wiary, jej poszukiwaniu i zgłębianiu. Autorka częstokroć porównywana jest do Johna Ronalda Reuela Tolkiena i moim zdaniem całkiem słusznie. Anna Borkowska na potrzeby swoich książek stworzyła własne języki, różnorodne rasy i o wiele więcej. Serdecznie polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Księgarni XML.PL:
xlm.pl
6 komentarzy
Aemii Enekko pisze...

Na pewno przeczytam :).

Ricardo Allba pisze...

Brzmi interesująco, chętnie po nią sięgnę.

Gerroor Ged pisze...

Ciekawie się zapowiada, przeczytam z ciekawości. Widząc po recenzji nie powinienem czuć się zawiedziony:p.

Wiktor Zwycięzca pisze...

fajnie napisana recenzja. Książka jak najbardziej zachęca do lektury.

Annetta Zygiel pisze...

Pozycja godna uwagi.

Sylwia W. pisze...

Z ciekawości sięgnę, nie czytałam jeszcze książek tej autorki, ale widzę, że warto:).