poniedziałek, 29 maja 2017

Skażona magia - Karen Miller

Email Edytuj post

Skażona magia - Karen Miller


Skażona magia - Karen Miller

Tytuł: Skażona magia
Autor: Karen Miller
Cykl: Królotwórca, Królobójca
Wydawnictwo: Galeria Książki
Data wydania: 15 marca 2017
Liczba stron: 712


„Skażona magia” autorstwa Karen Miller jest prequelem serii „Królotwórca, Królobójca". Po raz kolejny powrócimy do świata pełnego magii i niebezpieczeństw, gdzie spiski i intrygi zakrojone są na szeroką skalę. Autorka wykreowała bogaty i barwny świat oraz bohaterów z krwi i kości, sprawiając, że od lektury wręcz nie można się oderwać. Książka porusza wiele trudnych tematów jak na przykład: ślepą miłość czy zbyt wygórowane ambicje. Powieść jest miejscami mroczna, przesiąknięta prastarą magią i tragicznymi, ludzkimi losami. Lektura wciąga w mroczne odmęty od pierwszej do ostatniej strony.

Przenosimy się w czasie o setki lat przed krwawą Wojną Magów. Poznajemy Barl, młodą i energiczną dziewczynę, która ponad wszystko na świecie pragnie uczyć się magii. Jednak zhierarchizowana społeczność akademii sprawia, że dziewczyna nie ma prawa uczyć się magicznego fachu. Barl postanawia sprzeciwić się Radzie Magów i zaryzykować, że już nigdy nie będzie mogła się posługiwać magią. Pewnego dnia dziewczyna poznaje Morgana Danfeya, który jest członkiem Rady. Morgan i Barl zaczynają potajemnie studiowanie magię, odkrywając niejako przypadkiem, że potrafią tworzyć zupełnie nowe zaklęcia. Zaskakujące odkrycie Morgan i Barl może doprowadzić do końca świata, jaki znali.

Książka jest niezwykle ciekawa i tajemnicza, zachęcająca do lektury, z każdą przewróconą strona. Wątki fabularne zostały interesująco skonstruowane, zaskakując nie raz podczas lektury. Autorka opisuje upadek człowieka, mroczną walkę z siłami ciemności oraz prastarą, potężną magię, która potrafi dokonać niemożliwego. Karen Miller potrafi zainteresować czytelnika barwnymi opisami i niebanalną historią, której zakończenie trudno przewidzieć. Nie zabraknie tu również tragicznej miłości, która potrafi tworzyć oraz niszczyć zarazem. „Skażona magia” zaciekawiła mnie i nie żałuję czasu poświęconego lekturze, gdyż była to godna lektura.

Podczas lektury będziemy mogli zatopić się w mroczny świat pełen potężnej magii i niesamowitych istot. Jest to lektura, która powinna przypaść do gustu każdemu miłośnikowi fantastyki i zabrać go w magiczny świat na dość długi czas. Całość czyta się szybko za sprawą lekkiego i barwnego języka. Książka jak najbardziej godna polecenia dla miłośników cyklu „Królotwórca, Królobójca”, jak również dla osób, które chcą dopiero się z nim zapoznać. Jest to bardzo udany prequel, który można uznać za wstęp do poznania historii potężnych magów oraz jako zupełnie odrębną historię. Jak najbardziej polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Galeria Książki:

Galeria Książki
7 komentarzy
Sylwia W. pisze...

Chętnie zapoznam się z tą powieścią.

Yuri Ossaka pisze...

Nie znam tego cyklu, ale chętnie się z nim zapoznam:).

L.V.V. Sasha pisze...

„Królotwórca, Królobójca” bardzo mi się podobał, a po tą książkę chętnie sięgnę. :D

Allek Gonrovi pisze...

mam ogromną ochotę przeczytać tę książkę może w końcu się uda ;p

Zaczytana Zośka pisze...

Ciekawa recenzja. Książka jest zdecydowanie w moich klimatach.

Lejko Buuka pisze...

Z pewnością sięgnę po nią :].

Majka Lato pisze...

Pędzę po nią do księgarni!:)