poniedziałek, 29 sierpnia 2016

Ostatni papież - John Hogue

Email Edytuj post

Ostatni papież - John Hogue


Ostatni papież - Hogue John

Tytuł: Ostatni papież
Autor: John Hogue
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 19 lipca 2016
Liczba stron: 400


"Ostatni Papież. Dzieje papiestwa oraz zmierzch i upadek kościoła rzymskokatolickiego w proroctwach św. Malachiasza" jest to książka autorstwa Johna Hogue, znanego na całym świecie podróżnika, autora książek i zapalonego badacza przeszłości. Hogue wysnuwa teorię i przedstawia liczne dowody jakoby według Malachiasza po Janie Pawle II miało panować jeszcze tylko dwóch papieży. Puki co spełniło się, aż dziewięćdziesiąt procent przepowiedni Malachiasza, co pozwala wierzyć, że ta również się spełni. W szczególności jeżeli obserwuje się bieżącą sytuacje, które ma miejsce w kościele katolickim jak i na całym świecie.

Irlandzki biskup Malachiasz w 1139 roku przepowiedział w Rzymie tajemnicze proroctwo, które wstrząsnęło całym światem. Proroctwo tyczyło się losów kolejnych papieży, aż do czasu Sądu Ostatecznego, który miał nastąpić na początku trzeciego tysiąclecia. Czterysta lat zajęło zanim manuskrypt ujrzał światło dzienne, tekst został nawet potępiony przez kościół w 1595 roku. Od początku jego powstania do czasów współczesnych z zaskakującą dokładnością przekazuje losy kolejnych papieży.

John Hogue napisał "Ostatniego papieża" w 1998 roku, a w 2016 roku uzupełnił książkę o następne rozdziały opisujące pontyfikaty Benedykta XVI jak i samego Franciszka, który według przepowiedni ma być ostatnim papieżem. Pozycja ta napisana jest lekkim i barwnym językiem, a informacje w niej zawarte zmuszają do myślenia. Czy ta przepowiednia się sprawdzi? Osobiście jestem sceptycznie nastawiony do wszelkiej maści przepowiedni, jednakże to co obecnie dzieje się na arenie międzynarodowej zmusza do myślenia. Niezwykle liberalny i postępowy papież wspierający politykę multi-kulti może doprowadzić do rozłamu kościoła katolickiego. Islam rozprzestrzenia się coraz szerzej, a papież Franciszek zdaje się nie bronić zbytnio swoich wiernych. Karząc im otwierać swe drzwi i wpuszczać do swoich domów muzułmanów, którzy nie potrafią się integrować. Z biegiem czasu przekonamy się czy biskup Malachiasz miał rację spisując swoje proroctwo.

Jest to rewelacyjna pozycja, która pomaga poszerzyć światopogląd i patrzenie na kwestie wiary. Wiele ciekawych źródeł oraz barwne opisy to duże zalety tej książki. John Hogue posługuje się lekkim piórem, sprawiając tym samym przyjemność z czytania. Tematyka przepowiedni częstokroć jest traktowana z przymrożeniem oka, co nie znaczy, że przepowiednie powinno się zawsze odrzucać i wyśmiewać. Zdarza się czasami tak, że się sprawdzają. Wiec musimy jeszcze trochę poczekać aby sprawdzić, czy ta sprawdzi się, czy też nie. Wolałbym aby się nie sprawdziła, ponieważ jeżeli Malachiasz miał rację, to może czekać nas to samo co naszych przodków w 966 roku.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Amber:

Wydawnictwo Amber
4 komentarze
Gerroor Ged pisze...

Ciekawa i rzetelna recenzja, chętnie przeczytam.

Koletea Mims pisze...

interesująca książka

Cresto Mix pisze...

Może być ciekawa.

Koletea Mims pisze...

na pewno się na nią skuszę.:)