poniedziałek, 11 kwietnia 2016

Lekcje Rysowania. Piraci, Wikingowie i Starożytne Cywilizacje - Bob Berry, Sandy Pnan, Janessa Olse

Email Edytuj post

Lekcje Rysowania. Piraci, Wikingowie i Starożytne Cywilizacje - Bob Berry, Sandy Pnan, Janessa Olse


Lekcje Rysowania. Piraci, Wikingowie i Starożytne Cywilizacje - Bob Berry, Sandy Pnan, Janessa Olse

Tytuł: Lekcje Rysowania. Piraci, Wikingowie i Starożytne Cywilizacje
Autor: Bob Berry, Sandy Pnan, Janessa Olse
Wydawnictwo: Arkady
Data wydania: 24 września 2014
Liczba stron: 112


"Lekcje Rysowania. Piraci, Wikingowie i Starożytne Cywilizacje" jest świetnym poradnikiem dla początkujących, w zakresie rysowania i malowania. W szczególności dla miłośników starożytnych cywilizacji i fantastycznych wojowników. Książka zawiera ciekawie wydane lekcje rysunku, które pozwolą nie jednemu początkującemu rysownikowi zacząć przygodę z tworzeniem własnych, fantastycznych prac. Autorzy odwalili kawał dobrej roboty i oddali w ręce czytelników książkę porządnie przemyślaną i wydaną. Pozwalając zacząć tworzyć własne potwory, księżniczki czy mitycznych bohaterów.

Lekcje rysunku skupiają się na rysowaniu postaci z przeszłości, jak choćby: wikingów, piratów czy mitologicznych potworów. Ilustracje w książce zostały porządnie wykonane i wypadają na prawdę realistycznie. Lekcje zostały ułożone od najprostszych do najtrudniejszych. Opisując wykaz narzędzi, których będziemy potrzebować do rozpoczęcia przygody z rysowaniem. W książce nie zabraknie licznych mitów i legend, z którymi będziemy mogli się zapoznać podczas przechodzenia przez kolejne etapy lekcji rysunku. Średniowieczne zamki, łodzie wikingów czy fantastyczne zwierzęta nie będą miały od teraz przed nami tajemnic. Ciekawe historie i anegdoty potrafią rozbudzić w czytelniku żądzę wiedzy i chęć głębszego zgłębienia tematu. Książka przeznaczona jest raczej dla dzieci, choć i dorośli powinni się przy niej świetnie bawić.

Pozycja ta zawiera liczne pomoce i porady przy przystąpieniu do wykonywania własnych prac. Łatwe do wykonania instrukcje przy udziale pięknych ilustracji to prawdziwa frajda dla fana fantastyki. Dzięki temu poradnikowi będziemy mogli wykonać wiele porywających projektów i zadziwić niejednego znajomego lub członka rodziny. Dla dzieci jest to również wspaniała okazja do zaczęcia swojej przygody z rysowaniem. Dostajemy wykaz potrzebnych narzędzi oraz ćwiczeń, które będziemy musieli wykonać. Wraz z kolejnymi zadaniami trudność rośnie, a przedstawione figury geometryczne stają się coraz bardziej skomplikowane. Z książką rysowanie oraz malowanie staje się znacznie łatwiejsze i przyjemniejsze. Wykonywanie ćwiczeń daje sporą satysfakcję w szczególności jeżeli uda nam się wykonać pracę z zamierzonym rezultatem.

"Lekcje Rysowania. Piraci, Wikingowie i Starożytne Cywilizacje" to porządny poradnik, dzięki któremu z pewnością uda nam się ukończyć nie jedną spektakularną pracę. Według mnie pozycja ta zasługuje na uwagę, w szczególności dla dzieci oraz osób zaczynających swoje pierwsze prace. Ilustracje wykonane są porządnie i starannie, a całość posegregowana jest względem trudności wykonywanych lekcji. Dzięki tej książce nauczymy się podstaw rysunku i może nie od razu, lecz małymi krokami stworzymy swoją pierwszą fantastyczną pracę. Jak najbardziej polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Arkady:
5 komentarzy
Zakrecona pisze...

Na pewno po niego sięgnę, poradnik wydaje się wart uwagi :)

Leluch Poleluch pisze...

Może kiedyś przeczytam.

Vigrio Salza pisze...

Dla dziecka w sam raz :D.

Sylwia W. pisze...

podręcznik bardzo ciekawy

Neris Iko pisze...

Lubię różnego rodzaju kursy rysunku, ten również powinien być ciekawy. W miarę możliwości się z nim zapoznam.