środa, 9 marca 2016

Misja błazna - Robin Hobb

Email Edytuj post

Misja błazna - Robin Hobb


Misja błazna - Robin Hobb

Tytuł: Misja błazna
Autor: Robin Hobb
Cykl: Złotoskóry (tom 1)
Wydawnictwo: Mag
Data wydania: 17 lutego 2016
Liczba stron: 688


"Misja błazna" to kontynuacja poprzedniej trylogii autorstwa Robin Hobb, Skrytobójca. Złotoskóry to kolejny cykl opowiadający kolejne losy o skrytobójcy Bastardzie. W tym tomie zagłębimy się w losy Toma Borsuczowłosego, gdzie Rycerski będzie przeżywał kolejne pasjonujące przygody i perypetie. Już od pierwszych stron zagłębiłem się w realia powieści, zastanawiając się cały czas cóż będzie dalej. Główny bohater zaskarbił sobie moją sympatię i z wypiekami na twarzy śledziłem jego dalsze losy.

Piętnaście lat minęło od wydarzeń, które przyczyniły się do zmiany całego życia Bastarda Rycerskiego z rodu Przezornych. Teraz został wygnańcem i uciekinierem, uznawany przez większość ludzi za zmarłego wiedzie spokojne życie na odludziu. Wychowując przybranego syna oraz mając za niemal jedyne towarzystwo wilka Ślepuna. Intrygi, spiski i knowania znów ogarniają królestwo, a magowie parający się magią Rozumienia doświadczają licznych prześladowań. Po mimo tego nie zamierza znów mieszać się w to zamieszanie i postanawia cieszyć się od tak dawna wymarzonym spokojem. Jednak po mimo zaszycia się w odległej głuszy znów zostaje odnaleziony. Przeszłość powraca szybko i brutalnie, porywając znów w wir wojen i intryg, a wieszczka przepowiada mu, że odzyska znów utraconą miłość. Czy Bastard powróci do Koziej Twierdzy? Czy lord Złocisty, dawny Biały Prorok wpłynie na Rycerskiego aby ten znów podjął się kolejnej karkołomnej misji?

Pierwszy tom cyklu Złotoskóry jest poniekąd kontynuacją trzeciego tomu Skrytobójcy. Po raz kolejny wsiąkamy w dobrze znaną historię i poznajemy wielu nowych bohaterów. Robin Hobb jak zwykle czaruje językiem, sprawiając, że całość czyta się niezwykle szybko i przyjemnie. Historia rodu Przezornych wciąga jak poprzednim razem, a wątki fabularne zaskakują na, każdym kroku. Jest to książka klimatyczna, pełna szybkiej akcji i wielu zwrotów fabularnych. Nowi bohaterowie mieszają się z już dobrze znanymi, co sprawia, że historia staje się ciekawsza. Serię tą można zaliczyć do jednej z moich ulubionych, jak i do kanonu fantasy. Posiada wszystko to co książka fantasy posiadać powinna. Szybką akcję, barwnych bohaterów i sporą dawkę magii i niezwykłości. Lektura to prawdziwa przyjemność, z pewnością sięgnę po kolejny tom.

"Misja błazna" sprawiła, że powróciłem do fascynującego świata Bastarda Rycerskiego, był to bardzo udany i emocjonujący powrót. Robin Hobb potrafi pisać rewelacyjne książki i dała temu wyraz przy tej pozycji. Wsiąknąłem już w nową trylogię na dobre i nie mogę się doczekać lektury kolejnych tomów. Robin Hobb znów wciąga nas w świat Bastarda i Królestwa Sześciu Księstw. Historia opisywana przez autorkę trzyma w napięciu od początku do końca czytania. Intrygi i knowania są na porządku dziennym, a akcja jest szybka i dynamiczna. Tom Borsuczowłosy wraz z Błaznem i Ślepunem wyruszają w niebezpieczną podróż, z której mogą już nie wyjść w jednym kawałku. Gorąco polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Mag:

 Wydawnictwo Mag
7 komentarzy
Yuri Ossaka pisze...

Przeczytałabym ją z wielką przyjemnością.

Lydia Beetlejuice pisze...

Lubię autorkę więc z pewnością po nią sięgnę.

Myukki - Chan pisze...

Bardzo fajna pozycja, jak wpadnie mi w ręce to na pewno przeczytam.

Paula Jagoda pisze...

Może być ciekawa, poprzednie tomy były super:D

Almead Alrack pisze...

Nie znam jeszcze tej serii ale wydaje się interesująca.

Allek Gonrovi pisze...

Zachęcająca recenzja. Może kiedyś sięgnę po tę książkę.

Sayuri Veronique pisze...

Po takiej świetnej recenzji jestem już do niej w stu procentach pewna :)