poniedziałek, 14 marca 2016

Krwawa kampania - Brian McClellan

Email Edytuj post

Krwawa kampania - Brian McClellan


Krwawa kampania - Brian McClellan

Tytuł: Krwawa kampania
Autor: Brian McClellan
Cykl: Trylogia Magów Prochowych (tom 2)
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 23 października 2015
Liczba stron: 600


"Krwawa kampania" po raz kolejny zabiera nas w mroczny i krwawy świat wykreowany przez autora. Książka zawiera wiele akcji, zaskakujących wątków fabularnych i bitew. Zaproponowany przez autora świat jest wciągający, realistyczny, a zarazem czarujący swoją różnorodnością. Wszędzie dookoła kule świszczą, a zażarta wojna o Adro trwa nadal. Zaskakujące wątki fabularne sprawiają, że lektura wciąga jak magnes. Do ostatniej strony.

Tamas znalazł się w sporych tarapatach, generałowie ścierają się między sobą, a jego armia została zdziesiątkowana. Wrogie wojska nadciągają z ogromna mocną, stając się praktycznie nie do odparcia. Tamas uznany za martwego, ścigany na terenie nieprzyjaciela musi poprowadzić swoich ludzi w nierównej walce przeciwko potężnemu bóstwu, Kresimirowi. Inspektor Adamat chcąc ocalić żonę musi stanąć w szranki z szalonym lordem Vetasem. Komu uda się wyjść cało z tej krwawej wojny, ten zostanie zwycięzcą i będzie mógł zadecydować o losach świata...

Książka szybko wciąga i emocjonuje do samego końca. Akcja jest wartka, a bohaterowie ciekawie skonstruowani. Autor posługuje się barwnym i ciekawym językiem co sprawia, że powieść czyta się szybko i przyjemnie. Losy Tamasa zaciekawiły mnie i z przyjemnością czytałem jego dalsze emocjonujące przygody. Nie zabraknie tu wartkiej akcji, potężnej magi i wielu tajemnic, które tylko czekają na rozwikłanie. Jednak autor trzyma nas w napięciu do samego końca, nie zdradzając wszystkich tajemnic od razu. Prochowi magowie to coś zupełnie nowego w fantastyce, dlatego lektura była jeszcze bardziej emocjonująca. Taniel Dwa Strzały również jest intrygującym bohaterem, który został wykreowany ciekawie i prawdziwie. Z zapartym tchem czekam na trzeci tom i już nie mogę się doczekać cóż wydarzy się dalej.

"Krwawa kampania" to dynamiczna powieść, która potrafi sprawić wypieki na twarzy. Opisy bitew i dialogi to mocna strona tej pozycji. To generalnie sprawia, że całość czyta się niezwykle przyjemnie. Dla fanów twórczości Briana McClellana jest to pozycja wręcz obowiązkowa. W kolejnym tomie możemy się spodziewać kolejnej dawki emocji i szybkiej akcji. Drugi tom Trylogii Magów Prochowych jest warty poznania, głownie dla fanów fantastyki. Świat przedstawiony na kartach powieści zachwyca bogactwem szczegółów i detali. Co dodatkowo zachęca do wsiąknięcia w świat powieści. Polecam!

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Fabryka Słów:

Wydawnictwo Fabryka Słów
6 komentarzy
Leluch Poleluch pisze...

Świetna fabuła i genialnie wykreowani bohaterowie, po tak znakomitej recenzji muszę ją zdobyć.

Sylwia W. pisze...

Chętnie zapoznam się z tą powieścią, bardzo ciekawa okładka.

Michał Adamowicz pisze...

Nie czytałem jeszcze książek McClellana, ale mam w niedalekich planach :).

Vigrio Salza pisze...

Mam na nią chrapkę już od pewnego czasu :D

Claudia de Rodrigez pisze...

Po takiej wspaniałej i pozytywnej recenzji należy tylko osobiście zapoznać się z tą pozycją ;]

Neris Iko pisze...

Nie znam jeszcze tej serii, ale wydaje się interesująca. Chyba się na nią połaszczę.