czwartek, 10 marca 2016

Królowa Tearlingu - Erika Johansen

Email Edytuj post

Królowa Tearlingu - Erika Johansen


Królowa Tearlingu - Erika Johansen

Tytuł: Królowa Tearlingu
Autor: Erika Johansen
Cykl: Królowa Tearlingu (tom 1)
Wydawnictwo: Galeria Książki
Data wydania: 4 lutego 2015
Liczba stron: 486


"Królowa Tearlingu" opowiada o młodej dziewczynie, której przeznaczone jest zostać królową. Książka miło mnie zaskoczyła, sprawiając wiele radości z lektury. Jest to porządne fantasy posiadające bogaty, barwny świat i nietuzinkowych bohaterów. Postacie są zróżnicowane i realistyczne, sprawiające, że przyciągają do lektury. Spiski i knowania przepełniają fabułę, a wątki fabularne zaskakują co i rusz czytelnika. Proza autorki przypadła mi do gustu i wprost nie mogłem się od niej oderwać.

Kelsea jest młodą księżniczką, która została zmuszona do walki o tron swojego kraju. Dobro toczy odwieczną walkę z siłami zła, a młoda dziewczyna musi pokonać przebiegłą czarownicą w zażartym boju. Królestwo Tearlingu straciło dawny blask, a minieni władcy porzucili podupadając królestwo. W tym miejscu pojawiła się podstępna Szkarłatna Królowa, która objęła rządy nad podzielonym ludem. Kelsea postanawia odzyskać utracony tron i obalić krwawe rządy czarownicy. Jednak spiski rozciągają się po całym Tearlingu i wszystkie ściany mają uszy. Skrytobójcy i potężna magia czają się wszędzie sprawiając, że odzyskanie tronu wcale nie będzie łatwym zadaniem. Walka o tron królestwa dopiero się rozpoczyna...

Powieść naszpikowana jest licznymi zagadkami i niebezpieczeństwami nie pozwalając czytelnikowi nudzić się choć przez moment. Z pozoru bajkowa kraina zawiera wiele brutalności i rozlewu krwi. Królestwo rozdarte licznymi wojnami, problemem niewolnictwa oraz intrygami i knowaniami sprawia mroczny obraz powieści. Kelsea jest bohaterką przekonywującą, o losach, której czyta się z nieukrywaną ciekawością. Opowieść jest wciągająca, opowiadająca o budowaniu własnej wartości oraz blaskach i cieniach życia. Autorka posługuje się językiem bogatym i barwnym, dzięki czemu całość czyta się szybko i sprawnie. Okładka książki bardzo przypadła mi do gustu i od razu przyciągnęła mój wzrok. Fabuła jest oryginalna i potrafi wciągnąć do ostatniej strony. Powinna przypaść do gustu fanom fantastyki ze względy na ciekawych bohaterów i sporą ilość magi i niezwykłości. Postać głównej bohaterki zapada w pamięć, dzięki ciekawie skonstruowanej osobowości i licznym burzliwym perypetią. Z pewnością sięgnę po kolejny tom serii, ponieważ niezwykle zżyłem się z bohaterami i wciągnąłem w przedstawioną przez Erikę Johansen fabułę.

"Królowa Tearlingu" to świetnie zapowiadająca się trylogia, która emocjonuje od pierwszej do ostatniej strony. Pomysł został świetnie wykorzystany i autorka oddała swoim czytelnikom porządnie napisaną powieść. Wielowątkowe postacie i zabawne dialogi to mocna strona tej pozycji. Atmosfera magi i tajemnicy podsyca tylko to co w fantastyce najlepsze. Akcja pędzi w szybkim tempie, a walka dobra ze złem przedstawiona jest wiarygodnie i przekonująco. Całość czyta się jednym tchem i trudno oderwać się od lektury. Zakończenie pozostawia po sobie niedosyt i ogromną ochotę dalszej części lektury. Mam nadzieję, że kolejny tom będzie równie udany i dowiemy się rozwiązania kilku naprawdę interesujących wątków. Gorąco polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Galeria Książki:

Galeria Książki
6 komentarzy
L.V.V. Sasha pisze...

Nie znam jeszcze tej serii, ale wydaje się interesująca. Chyba się na nią połaszczę :)

Madziak M.S. pisze...

Zapowiada się interesująco :D!

Sylwia W. pisze...

Chętnie przeczytam, ciekawa recenzja.

Koletea Mims pisze...

Może być interesująca, okładka bardzo mi się spodobała.;]

Myukki - Chan pisze...

Kusząca recenzja, kusząca. Coraz bardziej skłaniam się w stronę tej pozycji.

Sayuri Veronique pisze...

Bardzo fajna pozycja. Jak wpadnie mi w ręce to na pewno przeczytam.