niedziela, 13 marca 2016

Gregor i Niedokończona Przepowiednia - Suzanne Collins

Email Edytuj post

Gregor i Niedokończona Przepowiednia - Suzanne Collins


Gregor i Niedokończona Przepowiednia - Suzanne Collins

Tytuł: Gregor i Niedokończona Przepowiednia
Autor: Suzanne Collins
Cykl: Kroniki Podziemia (tom 1)
Wydawnictwo: IUVI
Data wydania: 8 kwietnia 2015
Liczba stron: 368


"Gregor i Niedokończona Przepowiednia" to powieść Suzanne Collins autorki słynnego cyklu Igrzyska śmierci. Zanim autorka stała się sławna, wydawała inne cykle, jednym z nich jest właśnie Kroniki Podziemia. Opowiadający o losach zwykłego nastolatka, który próbuje odnaleźć ojca zaginionego gdzieś w świecie pod Nowym Jorkiem. Jest to emocjonująca książka fantasy w prawdziwym tego słowa znaczeniu. Lektura wciąga i daje zarazem wiele przyjemności i frajdy z czytania. Powieść przesiąknięta mądrością i licznymi przesłaniami potrafi przykuć uwagę czytelnika od pierwszej strony.

Pewnego dnia Gregor wraz z młodszą siostrą przenosi się do mrocznego Podziemia. Dziwacznej krainy zamieszkałej przez ludzi i osobliwe stwory, które prowadzą spokojną i niewadzącą nikomu egzystencję. Zagubieni wędrowcy napotykają tam choćby na ogromne pająki, szczury czy wstrętne karaluchy. Chłopak chciał jak najszybciej się stamtąd ulotnić, jednak gdy dowiedział się o możliwości odnalezienia swojego ojca postanowił wyruszyć na niebezpieczną wyprawę. Jednak Podziemia kryją wiele tajemnic i niebezpiecznych zakamarków. Czy uda im się wypełnić karkołomna misję? Czy mroki Podziemia nie okażą się zbyt przepastne i niebezpieczne? Zapraszam do lektury, a z pewnością się przekonacie.

Okładka już na samym wstępie przyciąga do lektury, a barwny język autorki zachęca do zagłębienia się dalej. Całość czyta się szybko i przyjemnie, za sprawą barwnych postaci i ciekawych wątków fabularnych. Powieść posiada unikalny klimat, który towarzyszy nam przez cały czas czytania. Poznajemy dziwne stwory, niebezpieczne miejsca i niepowtarzalny podziemny świat. Podczas czytania wątki fabularne stają się coraz bardziej ponure i krwawy konflikt wisi w powietrzu. Suzanne Collins świetnie opisuje otoczenie, jak choćby miasto zwane Regalią. Całość wypada bardzo pozytywnie i zachęca do sięgnięcia po kolejne tomy. Zakończenie zaskakuje, zostawiając furtkę do kolejnych wątków w tomie następnym. Z pewnością sięgnę po kolejny tom, ponieważ wciągnąłem się w losy bohaterów i ciekawy jestem cóż wydarzy się dalej.

"Gregor i Niedokończona Przepowiednia" jest lekturą lekką i przyjemną wciągająca od pierwszej do ostatniej strony. Historia została dobrze skonstruowana, a bohaterowie są barwni i prawdziwi. Podróż do Podziemia wciągnęła mnie na dłuższy czas i sprawiła miły czas spędzony z lekturą. Seria zapowiada się na prawdę nieźle i już jestem ciekawy cóż wydarzy się dalej. Gąszcz niebezpieczeństw i intrygujący mroczny świata Podziemia potrafi na dłuższy czas zapaść w pamięci. Autorka spisała się na medal oddając czytelnikowi książkę niebanalną, którą świetnie się czyta. Pomysł umiejscowienia wątków fabularnych zasługuje na plus, a same postacie nie raz przyprawiają o szybsze bicie serca. Gorąco polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu IUVI:

Wydawnictwo IUVI
5 komentarzy
Neris Iko pisze...

Bardzo ciekawa książka. Zapowiada się znakomicie!

Wiktor Zwycięzca pisze...

Mnie książka zachwyciła - akcja, tempo i brak nudy ;]

Ricardo Allba pisze...

Muszę koniecznie po nią sięgnąć.

Madziak M.S. pisze...

Czuję się zachęcona i zaintrygowana.;)

Majka Lato pisze...

Wcześniej nie miałam okazji czytać książek tej autorki, ale kiedyś to nadrobię.