niedziela, 10 stycznia 2016

Droga zimnego serca - Glen Charles Cook

Email Edytuj post

Droga zimnego serca - Glen Charles Cook


Droga zimnego serca - Glen Charles Cook

Tytuł: Droga zimnego serca
Autor: Glen Charles Cook
Cykl: Imperium Grozy (tom 8)
Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 18 sierpnia 2015
Liczba stron: 456


"Droga zimnego serca" to kolejna pięknie wydana książka z jednego z najpopularniejszych cykli fantasy. Cykl "Imperium Grozy" Glena Cooka potrafi wciągnąć w swój świat, serwując swoim czytelnikom mroczne fantasy z bohaterami z krwi i kości. Losy bohaterów są burzliwe i dramatyczne, a Cook zaskakuje, z każdą kolejną książką. Pozwalającą pogrążyć się w świecie pełnym wojen, chaosu oraz okrucieństwa. Czy i tym razem lektura będzie równie porywająca? Zapraszam do recenzji.

Król Bragi Ragnarson gnije w więzieniu w odległym Kavelinie, za sprawą cesarzowej Mgły oraz lorda Shih-kaiego. Imperium Grozy znów pogrążone zostało w mroku, a liczne intrygi rozgrywają się z wielką mocą. Głównie za sprawą Starego Wścibinosa, który ze złośliwości snuje swe spiski. W Hammad Al Nakirze Adept stara się wyleczyć z uzależnienia od opium, w czasie gdy jego córka podejmuje starania aby zapanować nad królestwem pustyni. Varthlokkur jak zwykle czeka w zamku Fangdred, na posępnych szczytach Smoczych Zębisk. Z pomocą magi przygląda się wszystkiemu i obmyśla skomplikowany i nieodgadniony plan mający na celu zapanować nad mechanizmami rządzącymi wszechświatem.

Autor jak zwykle serwuje nam dużo polityki, ciekawych dialogów i zmagań militarnych. Po raz kolejny zostałem wciągnięty w wir walki i intryg, a wojna o tron Kavelinu potrafi na prawdę wciągnąć. Brutalny i barwny świat sprawia, że książka wciąga od pierwszej do ostatniej strony. Bohaterowie z krwi i kości przekonują czytelnika, sprawiając, że jeszcze bardziej wsiąka się w ich losy. Fabuła jest wielowątkowa, która, aż elektryzuje czytelnika. Starcia w Hammad Al Nakirze i rządy cesarzowej Mgły w odbudowującym się po wojnach Shinsanie, są jednymi z lepszych wątków. Przyglądający się z wysokości wszystkiemu potężny czarownik Varthlokkur, postanawia zacząć działać po długim czasie bierności. Interesująco przedstawione postacie zaskarbiły sobie moją uwagę i ciekawość. Mroczny klimat bardzo przypadł mi do gustu, a Stary Wścibinos, ciągle wtrąca się w ludzkie losy. Glen Charles Cook dzięki cyklowi książek o fascynującym i brutalnym świecie Imperium Grozy stał się jednym z moich ulubionych pisarzy fantasy. Jego pióro jest lekkie a zarazem treściwe, obrazowo przedstawiając posępne krajobrazy lub epickie sceny walk. Prawdziwość i realizm opisywanych scen aż poraża. Z całą pewnością sięgnę po kolejne pozycje Cooka.

"Droga zimnego serca" godna jest polecenia fanom fantastyki, którzy lubią książki z rozmachem i polotem oraz fanom książek z pod szyldu "Imperium Grozy". To książka znakomicie napisana, rewelacyjna kontynuacja napisanego z rozmachem cyklu fantasy. Trzymająca w napięciu fabuła sprawia, że książka wciąga do ostatniej strony. Cook stworzył bogaty i barwny światy, różnorodny i pełen charakterystycznych osobowości i historii. Przez co nie sposób oderwać się od jego pisarstwa. Dzięki szybkiej akcji powieść czyta się w ekspresowym tempie, mając ochotę na więcej. Gorąco polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania tejże książki serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Rebis:

Wydawnictwo Rebis
4 komentarze
Koletea Mims pisze...

Zapowiada się ciekawie.

Majka Lato pisze...

Mnie książka bardzo się spodobała. Czegoś takiego od dawna potrzebowałam.

Madziak M.S. pisze...

Bardzo ciekawa książka, poprzednie tomy również były znakomite:).

Sayuri Veronique pisze...

Chętnie przeczytam, ciekawa recenzja.